Listopad přináší na knižní pulty novinky nejrůznějších žánrů

Podzim běží na plné obrátky, a i největší milovníci léta si musí připustit, že dny se zkracují a teploty pomalu klesají. V chladnějších měsíc se svět a příroda kolem nás zpomaluje a venkovních aktivit ubývá. Vše nahrává k tomu se doma přikrýt teplou dekou a začíst se do zajímavé knihy. Listopadové novinky obsahují velké množství titulů a nejrůznějších žánrů. Díky tomu si z nabídky Knih Dobrovský vybere i ten nejnáročnější čtenář.

Kathleen Barber: Sleduj mě

Thriller

Jste fanouškem sociálních sítí? Rádi a často přidáváte zajímavé posty? Zamysleli jste se někdy nad tím, kdo všechno může váš život sledovat? Svým followerům ukazujeme opravdu mnoho. Co snídáme, kudy jezdíme do školy či práce a s kým trávíme volný čas. Kolik z těchto followerů byste však v reálném životě přizvali třeba k té snídani? Příběh krásné Audrey Miller, která sdílí svůj život na úspěšném instagramovém účtu, představuje pomyslný zdvižený prst ve varovné gesto. Audrey je na sociálních sítích velmi aktivní a ráda komunikuje se svými fanoušky, ale co se stane, když přestane sledování zpovzdálí stačit? Co se stane, když se jeden ze sledujících objeví ve vaší ložnici? Napínavé čtení, po kterém se minimálně zamyslíte nad svou digitální stopou, vydává nakladatelská značka Vendeta a seženete jej v Knihách Dobrovský za 399 Kč.

 

Kate Stewart: Hejno havranů

Erotický román

Ač tomu název neodpovídá, Hejno havranů je směsí erotiky, tajemství, pomsty a hledání pravdy. Hlavní hrdinka Cecílie je nucená pracovat v otcově závodě a zároveň udržuje komplikované milenecké vztahy se dvěma muži – Seanem a Dominikem. Brzy se dozvídá, že jsou oba jistým způsobem propojení s tajemným spolkem havraního bratrstva, o kterém se téměř nic neví. To Cecílie nenechá jen tak a začne hledat pravdu na vlastní pěst. První část napínavého příběhu vydává značka Red a knížku koupíte na pultech Knih Dobrovský za 399 Kč.

 

Glennon Doyle: Nespoutaná

Odborná publikace / seberozvoj

Kniha, která se nedá zaškatulkovat a nesplňuje žádné normy. Přesně taková je Nespoutná. Glennon Doyle, autorka této seberozvojové publikace, se vypisuje ze závislosti na alkoholu, poruchu příjmu potravy, deprese i rozpadu manželství kvůli někomu třetímu. Jestli ovšem čekáte negativně laděné dílo, tak se mýlíte. Glennon Doyle dává čtenářům naději, že všechno má své řešení. Napovídá, jak se správně rozhodnout a následovat své Vědění, pomáhá uvědomit si vlastní hodnotu, půvab a lásku. Kniha vám umožní vymanit se ze své klece a žít vlastním způsobem bez ohledu na to, co si myslí ostatní, bez ohledu na to, co je společností bráno jako správné či špatné. Nespoutanou seženete v Knihách Dobrovský pod nakladatelskou značkou Via za 399 Kč.

 

L.M. Montgomery: Emily z novoluní

Světová beletrie pro děti

Hlavní hrdinka Emily se po smrti svého tatínka stane sirotkem
a poprvé poznává, co to je být osamělá. Dostane se sice na farmu Novoluní ke svým příbuzným, ale má pocit, že na tomto místě nemůže být nikdy šťastná. Opak je však pravdou a farma Novoluní ji brzy okouzlí. Díky své představivosti, důvtipu a odvaze překonává Emily nepřízně osudu, ať už jde o přísnou rodinu nebo zlomyslné spolužáky. Její nekonečná fantazie ji občas dostává do různých malérů, ale zároveň celá farma v její přítomnosti doslova ožívá. Nenechte si ujít knihu, která rozhodně nezapadá do běžných příběhů pro děti. Tento titul, který potěší celou rodinu, hledejte v Knihách Dobrovský za
399 Kč pod nakladatelskou značkou 1400.

 

Mary Robinette Kowal: Počítání hvězd

Sci-fi

Napínavý příběh Počítání hvězd nadchne všechny milovníky sci-fi a fantasy. Děj činí zajímavý už jen fakt, že se odehrává v 50. letech minulého století, kdy je rasismus i sexismus bohužel společenskou normou. Lidstvo však čelí daleko většímu problému – v roce 1950 totiž na Zemi dopadne obří asteroid a lidé se musí urychleně pokusit o kolonizaci vesmíru. Dostane matematička Elma Yorková šanci stát se astronautkou, i přesto že ji v cestě stojí technické obtíže a předsudky tehdejší doby? Příběh alternativní historie v prodejnách Knih Dobrovský za 399 Kč pod značkou Fobos.

 

Adam Nevill: Rudá zem

Detektivka, horor, thriller

Adam Nevill, trojnásobný držitel ceny za nejlepší horor, přichází s brilantním příběhem, který se zabývá dávnými božstvy, rituály, ale také brutalitou. Vypráví příběh dvou žen, které chtějí objevit tajemství z dávné minulosti. Ovšem lidé, kteří se snažili záhadu odhalit zmizí beze stopy. Dokážou hlavní hrdinky zamezit bezcitnému barbarství, které se děje již po mnoho generací? Knížku přečtou jedním dechem milovníci detektivek i hororů. Publikaci vydává nakladatelská značka Fobos a bude dostupná na pultech Knih Dobrovský za 399 Kč.

 

Anna Szafrańska: Liliana

Čtení pro ženy

Tetování – někteří ho nenávidí, jiní milují. V této knize hraje právě tetování důležitou roli. Lilianě je osmnáct a rozhodne se žít samostatný život se svým přítelem. Pořídí si dítě a vypadá to, že se nic nemůže pokazit. Časem se ovšem milostný život Lili začne komplikovat a je nucena před svým partnerem a jeho přáteli utéct. Na své cestě za svobodou potká mnoho zajímavých lidí a talentovaného tatéra Mata. Strhující příběh, při kterém zažijete celou škálu emocí seženete v Knihách Dobrovský za 349 Kč pod značkou Red.

 

Foto: Knihy Dobrovský

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353