Kristan Higginsová – Dokonalá partie

K létu pro mě patří romantika, a tak u mě převládá tento druh literatury. Proto se nedivte, že tu je a bude povídání a tipy převážně o romantických knihách. Tentokrát jsem byla mile překvapena. Nic jsem neočekávala, prostě se mi líbila anotace i obal a získala jsem milou, čtivou, lehce vtipnou knihu o ženě, která cítí, že na ni volají její vajíčka, že je čas na dítě.

dokonalá partie

Z knihy jsem nadšená a vřele ji doporučuji. Je to skvělé čtení na léto. Lehké, nepřeslazené, jiskřící tak, že to cítíte a navíc je to psané realisticky, že mám pocit, že se to doopravdy stalo. Prostě mi sedla a já si ji ráda nechám doma, abych si ji za pár let, až zapomenu, o čem to bylo, znovu přečetla.

V den svých pětatřicátých narozenin si Honor uvědomí, že je načase, aby založila rodinu a měla děti, po kterých opravdu touží. Jenže ji tak trochu chybí stálý partner. Je zamilovaná a udržuje přátelství s výhodami, ale brzy pochopí, že jde z jeho strany opravdu pouze o přátelství. A když tohoto partnera získá její nejlepší kamarádka, tak ji to namíchne, že se chce změnit, aby získala vážnou známost. K té ji dopomůže babička, ale z čistě rozumových důvodů. Tom potřebuje zelenou kartu, aby mohl zůstat v Americe pro svého nevlastního syna. Honor se zpočátku brání, protože jejich seznámení proběhlo nepatřičně, přesto s tím časem souhlasí. Netušila, jak těžké bude předstírat lásku a to nevěděla, jak to bude složité, když se opravdu zamiluje. Kdo bude jejím vyvoleným a jak se to vše na chvíli zamotá, si musíte přečíst. Pokud jsem vás zaujala, věřím, že vás bude kniha bavit jako mě.

Líbila se mi atmosféra knihy, která vyzařovala hřejivost danou velkou rodinou, která se má ráda, drží při sobě, ale je výstřední. Dodržuje tradice a snaží se vylepšovat svůj obchod s vínem. Dobře jsou vykresleny postavy, které jsou přirozené a postupně se odkrývají, protože každý má něco za sebou. Honor je slušná a klidná, ale i v ní dřímá dračice, která překvapí své okolí, což je dáno hlavně malým městem, kde se všichni navzájem znají.

Až po dočtení jsem si všimla, že je to druhý díl ze série Modrá volavka (je to název vinařství). Díly volně navazují, takže nevadí, když si přečtete druhý díl jako první. Honor má tři sourozence, tak tuším, že se můžeme těšit ještě na dva díly. Kniha má šmrnc, většinou jsem se nad ní usmívala. Prostě mi udělala radost a zvedla náladu, co víc si přát?

 

Hodnocení: 100%

 

Foto: Nakladatelství Ikar

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353