Kniha Nejšťastnější muž na Zemi přináší příběh, ze kterého mrazí, a přitom zahřeje na duši

Dílo Eddieho Jaku, německého občana a příslušníka židovského rodu, bude od 20. září 2021 k dostání na pultech Knih Dobrovský. Eddie Jaku přežil pravděpodobně ty nejtěžší časy, kterých jsme byli v historii svědky, a přesto se označuje za nejšťastnějšího muže na světě.

Narodil se v roce 1920 a i přesto, že je vyznavačem židovské víry, vždy se považoval spíše za německého občana. Žil poklidný život, studoval a měl spoustu přátel. Eddieho svět se však převrátil naruby v noci 9. listopadu 1938, kdy do jeho domova vtrhli nacisté. Stejně jako tisíce dalších židovských rodin neunikla ani Eddieho rodina hrůzám Křišťálové noci. Té noci, jak sám Eddie řekl, se ze sebevědomého muže stal »nikdo«.
Eddie přišel o domov, svého milovaného psa i část rodiny. Ještě téže noci byl poslán do Buchenwaldu, ze kterého byl následně propuštěn společně se svým otcem. Zázrakem se jim podařilo uprchnout do Belgie a následně i Francie, kde však byli zatknuti a posláni do Osvětimi. Eddieho rodina měla však obrovské štěstí a při deportaci se jim znovu povedlo utéct a nějaký čas se všichni společně schovávali ve Francii. Peklo na zemi přišlo v říjnu roku 1943, kdy už byla cesta do Osvětimi definitivní a pro jeho rodiče bohužel tragická.

Eddieho život měl skončit v roce 1945, znovu však nad ním drželi stráž všichni svatí a povedlo se mu utéct přímo z »pochodu smrti«. Eddie je zkrátka »dítě štěstěny«, nejsou to však jen tyto šťastné náhody, které dělají z Eddieho nejšťastnějšího muže na Zemi. Je to také jeho postoj a přístup k životu i všem hodnotám a schopnost odpouštět.

Nejšťastnější muž na Zemi je kvalitním počinem, o čemž svědčí také recenze na zahraničních webech. Na Amazonu ohodnotilo knihu téměř 1 500 lidí s bilancí 4,68 hvězdičky z pěti možných. Inspirativní proslov Eddieho je pak dostupný zde a video rozhodně stojí za zhlédnutí.

Eddieho příběh je důkazem toho, že i když za sebou máme ty nejtěžší chvíle, pořád můžeme být šťastní a najít radost v maličkostech.  Začtěte se do neuvěřitelného příběhu plného silných zážitků z druhé světové války, plného lásky a odpuštění. Titul Nejšťastnější muž seženete od 20. září 2021 v prodejnách Knihy Dobrovský a e-shopu  za skvělou 219 korun pod nakladatelskou značkou Kontrast.

 

Kdo si knihu nesmí nechat ujít?

  • Úplně všichni. Aby si společnost připomněla hrůzy holokaustu a nikdy na ně nezapomněla
  • Milovníci historie
  • Čtenáři knih s válečnou tématikou
  • Nadšenci do titulů, které vznikají podle skutečné události
  • Lidé hledající knihy, od kterých se nebudou moci odtrhnout
  • Každý, kdo hledá silné příběhy, ze kterých mrazí
  • Čtenáři, kteří se rádi nechají dojmout

 

Foto: Knihy Dobrovský

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353