Kiera Cassová – První

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Což je přesné vyjádření k celé sérii Selekce. Třetí díl dočten a opravdu mám pocit, jako po přečtení pohádky. Bylo to hezké, milé a potěšilo to mou romantickou dušičku. Vzhledem k názvu knížek se dá předpokládat, že tušíte, jaký byl konec. To mi nevadilo, protože o překvapení přesto není nouze. Po klidném druhém díle, byl třetí díl akčnější a dějově pestřejší. Velmi dobrý závěr, udělal povedenou tečku za celou sérií.

prvni0011
Čtenář, který začne číst tuto sérii, musí do toho jít s vědomím, že je to romantika pro dívky, která se výborně čte i dospělým. Kniha se čte rychle nejen díky skvělému autorovu stylu, ale i proto, že řádky jsou dále od sebe a stránky krásně odsýpají. Já jsem třetí díl zvládla za jeden večer, ale je fakt, že jsem šla spát v nočních hodinách.
Jako všechny díly, má i tento nádhernou obálku a opravdu je radost se na ně dívat. Moc se mi líbí, že nakladatelství vydalo sérii jako celek v boxu. Takže tím dávám i skvělý tip na dárek pro dívky k vánocům.
Selekce se odehrává v daleké budoucnosti, kde je země rozdělena do společenských kast. Čím vyšší číslo, tím chudší lidé. Hlavní hrdinka America byla v páté kastě. America učila a hrála na různé nástroje. Princ Maxon vyhlásil selekci. Z přihlášených dívek si vybere určitý počet, který se přestěhuje na zámek a nakonec mu zůstane jedna a tu si vezme za ženu. America byla vybrána a její život se změní od základů. V třetím díle zůstane mezi prvními pěti dívkami. Stále se zmítá mezi láskou k Maxonovi a bývalému příteli Aspenovi. Tím mi lezla na nervy už v druhém díle a zde s tím pokračuje. Naštěstí, asi v půlce knihy si uvědomí, co opravdu chce. Nelze sedět na dvou židlích a také nelze žádat po jiných to, co sama nedělá. Takže se rozhodne a samozřejmě se to zamotá. America musí čelit rodinné změně, pomáhá vyřešit problém s rebely a přemýšlí, jak zůstat věrná zemi a ukonejšit krále, aby si myslel, že dělá to, co chce a přitom to není pravda.
Dívala jsem se na www.Databaziknih.cz a Selekce má velký úspěch. Není dne, aby tam nepřibyl spokojený komentář. Proto věřím, pokud máte rádi romantické knihy, které nejsou přeslazené, že se vám Selekce bude líbit.

Foto: Nakladatelství COOBOO

FB_post_Mysmas


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353