Kerstin Gierová – Druhá Stříbrná kniha snů

Jak samotný název napovídá, druhý díl Stříbrné knihy snů je na světě. Opět jsem si ho s chutí přečetla a byl stejně dobrý jako první. Příběh obsahuje skvělý čtivý styl, nevšední fantazii, která jde do snů. A co myslíte, že se mi líbilo na knize nejvíce? Jeho hlavní hrdinka patnáctiletá Liv. Byla mi neskutečně sympatická svými postřehy, chováním a že si dovedla dělat srandu sama ze sebe.

druha stribrna
Když nad tím přemýšlím, tak dějově se v druhém díle nic extra nestalo. Objevila se jedna nová postava, která by mohla být v budoucnu záporná. Pár nebezpečných událostí, které mohly někomu ublížit. Byl odhalen strůjce těchto nástrah. Nad vším tím je smutný mrak lásky, který trápí Liv. Přesto mě to bavilo a těším se na poslední díl, kdy se konečně dozvím nějaké rozuzlení. Pořád totiž nechápu proč a jak funguje snová chodba, kde má každý dveře do svého snu. Chybí mi důvod, proč chodí do snů a nějak postrádám smysl toho všeho. Proto obdivuji autorku, že svým popisem rodiny a událostmi v ní, vyzdvihla tak trochu nesmyslný příběh do dobré, čtivé knihy pro chvíle, kdy mám chuť číst něco nenáročného a odpočinkového.
Kniha je určena mladším čtenářům, ale v tomto případě bude bavit i ty starší, kteří mají rádi jemnou romantickou fantasy, jež je neotřelá a originální.
Liv chodí s Henrym. Pomalu se dostává ze zaslepené zamilovanosti a uvědomuje si, že spoustu věcí o Henrym neví. Nejvíce se potkávají ve svých snech, což taky není tak úplně normální. Luciina mladší sestra Mia se stává náměsíčnou. A nejednu starost jim přidává nevlastní babička, které se nelíbí Miina máma ani její dcery. Větší prostor se tu dává nevlastnímu sourozenci Graysonovi. Ten má snad nejvíc rozumný postoj k těmto záhadným snům. Začal mi být velmi sympatický, líbil se mi dokonce více jak Henry. Možná je to tím, že si s ním Liv povídala ve skutečnosti daleko více jak s Henrym.
Konec je otevřený a čeká na závěrečný třetí díl. Já se na něj také čekám. Je to hlavně zvědavost, kdy se dozvím jak to vše je. Tato série si svou čtivostí a sympatičností určitě získá spoustu čtenářů. Pokud se vám líbí, co jsem o knize napsala, můžete se řadit mezi ně i vy.

Foto: Nakladatelství COOBOO


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353