Kerstin Gierová – První stříbrná kniha snů

Právě jsem dočetla nádhernou oddychovku po které jsem dlouho prahla. Chtěla jsem něco jemně zamilovaného, jemně tajemného a super čtivého. Tohle vše mi kniha splnila a navíc jsem dostala neotřelý a zajímavý příběh se sny. Každý má sny, ať už si je pamatuje nebo ne, prostě tu jsou. A to je základ příběhu. Být ve snu, cítit ho, vše si pamatovat a dokázat ho ovlivnit.


Patnáctiletá Liv se přestěhovala se svou mladší sestrou Miou, mámou, chůvou Lottie a pejskem Betty do Londýna. Zatímco byly na prázdniny u otce, máma zařizovala bydlení. Proto na ně čekalo překvapení ve formě nového matčiného přítele. Při seznamovací večeři poznají jeho dvě děti sedmnáctiletá dvojčata Graysona a Florence. V nové škole potká na chodbě čtveřici kluků, místních playbojů –Henryho, Jaspera, Arthura a Graysona. Ten ji seznámí se svými třemi kamarády. Tímto krokem Liv získává body u svých spolužáků aniž by o to usilovala. Čtveřice kamarádů má záhadné poznámky, které Liv vrtají v hlavě. Každé tajemství bere jako výzvu a chce se mu dostat na kloub. Když náhodně usne v půjčené Graysonově mikině, ocitá se v jeho snu. Vidí čtveřici kamarádů, kteří provádějí nějaký obřad. Postupně se dovídá více o démonu snů, kterého kluci vyvolali a Liv jim má pomoci. Liv na tyhle věci nevěří, ale začíná se jí líbit Hanry. Líbí se jí jejich snové rande a chce jim pomoci vyřešit záhadu, proč kluci uvěřili, že je démon skutečný.
Liv mi byla velmi sympatická. Uvědomuje si svoje chyby a dělá si z nich legraci. Je upřímná a snaží se být nohama na zemi. Chce svou první lásku prožívat prakticky, což se jí moc nedaří. Svými vtipnými postřehy mě bavila. Celkově její rodina je vykreslená mile a oblíbila jsem si je. Na konci knihy je příloha, kde autorka sděluje na co vše se můžeme těšit v dalším dílu. Moc hezky mě to navnadilo a určitě vás nepřekvapí….chvilka napětí….že opět budu chválit nakladatelství COOBOO za další krásnou knihu. A to doslova, protože její obálka mě nadchla. Hladila jsem jí pořád do kola. Neeee, vůbec nejsem blázen. Jen dokážu ocenit pěknou knihu se vším všudy.

Foto: Nakladatelství COOBOO


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353