Julie Caplinová – Hrad ve Skotsku

Devátý díl z mé oblíbené romantické série dočten. Bylo to hezké. Jediné mínus je, že mi tam chybělo více popisu místní krajiny, ale jinak jo. Líbilo se mi to. Tyto knihy jsou milé, s pomalou romantikou, a to mi vyhovuje. K tomu je tam kladen důraz na rodinu a přátelství, což já taky můžu.

Pro mě je největší plus je, že se děj odehrává ve Skotsku. Což je země, ve které jsem nebyla, ale podívám se tam na sto procent. Ocitneme se na hradu Kinlochleven, který zdědila Izzy po svém strýci. Právě se vrací z kurzu o vaření a jídle z Irska, kde jsme se s ní mohli poprvé setkat. Izzy má v plánu udělat z hradu hotel, aby si vydělal na své opravy. Při návratu je mile překvapena, že její matka Xanthe se již do interiérových oprav pustila, a dokonce zajistila dobře platící hosty na Vánoce, které budou za šest týdnů. Izzy ví, že je to málo času, ale zkusí to stihnout.

Na hradě je již platící host Ross, který zde hledal klid na své psaní knihy. Ale i on se rád zapojí do oprav hradu. Na pomoc má i mladý manželský pár, který pracuje za stravu a jídlo. Tak nějak se všichni skamarádí a společně obnovují pokoje, aby se tam mohli nastěhovat hosté.

Xanthe je velice výstřední, ale má cit pro design a je milující, i když praštěná matka. Opravy si vezme pod svá křídla a Izzy kraluje v kuchyni. Izzy se líbí Ross, ale ten si udržuje odstup. Izzy již byla zklamaná v lásce, že ji bývalý partner lhal, tak je opatrná.

Opět je to pro mě milá a čtivá romantika s vykreslenými prvky přátelství a rodiny, které jsou důležité, i když nejsou tradiční. Bláznivá matka, jež v důležitých chvílích prokáže lásku k dceři svými činy i slovy. Nenápadný muž, který hledá klid, ale pochopí, že i on ve svých citech musí dospět a milovat. Hlavní hrdinka, která věří v klasické hodnoty jako důvěra, láska a přátelství a dokáže to šířit do svého okolí. Prostě tak, jak to má dle mého v romantice být. Přečtěte si a uvidíte.

 

Hodnocení: 80%

 

Více infa: https://www.grada.cz/hrad-ve-skotsku-12292/

 

Foto: Nakladatelství Cosmopolis

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353