Julie Caplinová – Domek v Irsku

Osobně si myslím, že nejlepší investice pro radost a obohacení je cestování. Poznávat nová místa, lidi, místní zvyky – to je prostě nádhera. Všude je krásně, ale jinak a objevovat svět je úžasné. Proto mě tato série autorky romantických útěků, tak baví.

V osmém dílu, který jsem právě dočetla, se dostaneme do Irska, kde se hlavní postava právnička Hannah žijící v Manchestru, rozhodla udělat si konečně dovolenou a přihlásila se na šest týdnů do kurzu vaření v Irsku. Cestou tam si udělá zastávku v Dublinu a přespí zde jednu noc. Uvědomí si, že se změnou prostředí je volnější a sebevědomější. Takže proti svým zvyklostem začne v hotelu flirtovat s hezkým mužem Conorem.

Další den se vydává na farmu, kde se koná kurz a nechává flirt za sebou, i když ji překvapí, že ji časem dožene. Na farmě se seznámí s dalšími účastníky, dostane úkol se starat o slepice a bydlí v nádherném domku s výhledem na moře. Časem si uvědomí, jak její dřívější život byl chudý, když obsahoval jen práci a byt, ve kterém se necítila doma. Na farmě si užívá přátel, vaření, přírody a poznávání okolí. Cítí se tam bezpečně a konečně zažívá hřejivý pocit, co znamená mít kolem sebe velkou rodinu neboli lidi, kteří ji mají rádi a zajímají se o ni.

Autorka má dar popsat místa tak, že bych se tam nejraději hned rozjela a vše prozkoumala. Pro mě jsou tu pěkně vyváženy obě linky vyprávění. Jak romantiky, tak popisu místa. Příběh je čtivý a milý. Na odreagování a relax je to moc hezká romantika a já ji doporučuji nejen pro obohacení poznání, kde se všude můžeme jet podívat, ale i pro hřejivý pocit sdílených hodnot jako přátelství a láska.

 

Hodnocení: 90%

 

Více infa: https://www.grada.cz/domek-v-irsku-12656/

 

Foto: Nakladatelství Cosmopolis