Joanna Jamesová, Gavin Thomas a Martin Zatko – Myanmar (Barma)

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Turistické průvodce: Joanna Jamesová, Gavin Thomas a Martin Zatko – Myanmar (Barma). Nový celobarevný průvodce zemí zlatých pagod.

image003
Myanmar (dříve Barma) je známý tisícovkami zlatých pagod a sochami obřích Buddhů. V posledních letech se právem stává turistickým hitem jihovýchodní Asie a po desetiletích totalitní nadvlády se otevírá západnímu světu, i když okovy pevného režimu jsou stále patrné.
V Myanmaru najdete jedny z nejúchvatnějších památek světa, ať už je to známá Šweitigoumská pagoda, Zlatá skála či stovky starobylých chrámů, rozesetých v divočině v bývalé mocné říši Bagan. Bohatá a různorodá příroda okouzlí úrodnými pláněmi podél řeky Iravádí, neprostupnými pralesy i sněhem pokrytými vrcholky Himálaje, které tvoří severní hranici země. Jižní část Myanmaru oslní pobřežím s ostrůvky a plážemi s bílým pískem, které jako by byly připomínkou ztraceného ráje. To vše doplňují usměvaví Barmánci, patřící k nejpřívětivějším Asiatům.
Průvodce obsahuje deset kapitol, které se vyčerpávajícím způsobem zabývají místopisnými údaji a informacemi o historii, přírodě i kultuře. Nechybí stručný slovník barmštiny, fotografie a přehledné mapy.

brožovaná vazba, 382 stran
celobarevné provedení
cena: 598,- Kč

Celobarevné mapy obsahují větší množství informací v jasnější, pro uživatele pohodlnější podobě.
Zjednodušená struktura průvodců pomůže čtenářům rychleji se zorientovat.
Itineráře průvodců obsahují několik doporučených tras pro výlety, vyznačených i v mapové příloze.
Průvodci Rough Guides obsahují seznamy ubytovacích a stravovacích zařízení s adresami, aktuálními kontaktními údaji, otevíracími hodinami i cenami. Nechybí stručné hodnocení. V průvodcích najdete zvýrazněné osobní tipy a doporučení autora.

Foto: Nakladatelství Jota

FB_post_chalupari