Jenny Hanová – Léto, kdy jsem zkrásněla

Kniha mě nalákala obálkou a nadpisem. Je o létu a k tomu patří pro mě romantika. Už si dělám zásobu romantických knih a ve čtení je budu střídat s různými žánry. V létě u mě romantika prostě vede. Tato je vyloženě holčičí, ale pěkná a milá.

Leto_kdy_jsem_zkrasnela_obalkaV-5

Dokonce jsem zjistila, že je to první díl ze série Léto, která celá – se všemi třemi díly – vyšla u jiného nakladatelství v roce 2012. Toto druhé vydání má lákavější obálku.

Hlavní hrdinkou je šestnactiletá Belly, která každý rok od miminka jezdí s matkou a s bratrem Stevem do domu k moři, který patří maminčině nejlepší kamarádce. Ta tráví leto s nimi i se svými dvěma syny Conradem a Jeremiahem. Belly tvrdí, že v létě ožívá a zbytek roku čeká na léto. Je tajně zamilovaná do jednoho z bratrů a oba má za nejlepší přátelé. Kapitola ze současnosti se střídá s minulostí, kdy Belly vzpomíná na minulá léta. Připadala si někdy navíc, protože ji kluci nechtěli brát mezi sebe. Teď je to první léto, kdy si ji začali všímat i jako dívky, a nevidí ji pouze jako malou otravnou holku.

Belly se vše tak nějak zkomplikuje a pozná novou letní lásku. K tomu se objeví nemoc a pocit, že o někoho může přijít, je pro ni děsivý. Jemně to má otevřený konec, takže připrava na další díl je možná.

Celkově se to moc hezky četlo. Belly je zde dobře vykreslena jako správná puberťačka se vším všudy, s plusy i mínusy. Je lehce naivní, někdy sobecká, dávající si pozor na trapasy, méně sebevědomá, přitom si již uvědomuje, že se může někomu líbit a hlavně se chce líbit. Bratři jsou rozdílní a každý má své přednosti. Příběh není přeslazený, protože je to spíše o pocitech a dění v létě než o cukrování v páru.

Je to pohodové čtení s milým dějem nejen na léto pro holky a těm také knihu vřele doporučuji.

Hodnocení: 80%

Více infa: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/50148083/leto-kdy-jsem-zkrasnela/

Foto: Nakladatelství COOBOO


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353