Film podle bestselleru Johna Le Carré Nejhledanější muž

Nové vydání knižního bestselleru Johna Le Carré s názvem Nejhledanější muž právě vyšlo. Stejnojmenný film přichází na plátna českých a slovenských kin 4. září 2014. V tomto filmu jedinečným způsobem ztvárnil roli šéfa tajných agentů protiterostické skupiny, Güntera Bachmanna, již zesnulý oscarový herec Philip Seymour Hoffman. Po jeho boku se ve filmu objeví i Willem Dafoe, Rachel McAdams, Nina Hoss, Robin Wright nebo Grigoriy Dobrygin v roli nejhledanějšího muže Issy Karpova. Děj se odehrává v Hamburgu, ve městě plném rozmanitostí. Jedná se o moderní špionážní thriller s dokonale vystavěnou zápletkou, hvězdným hereckým obsazením a strhující závěrečnou scénou.


Natočeno podle bestselleru Johna le Carré, jednoho z nejznámějších autorů špionážních románů, který kdysi sám pracoval pro britskou tajnou službu MI5 a MI6. V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance. Jeho identita zůstává záhadou – je Issa terorista nebo oběť špinavých praktik mezinárodního zločinu? Když vyjde najevo, odkud pocházejí peníze na účtu, jeho život bude opět v ohrožení a začnou se o něj intenzivně zajímat všechny tajné služby.

John le Carré – Nejhledanější muž
Strhující příběh světoznámého autora špionážních thrillerů s názvem Nejhledanější muž, nyní vychází s filmovou obálkou. Uprostřed noci propašují do Hamburku vyhladovělého mladého Rusa v dlouhém černém kabátě. V peněžence zavěšené na krku má uschovanou neuvěřitelnou částku peněz. Je to horlivý muslim. Nebo není? Říká, že se jmenuje Issa. Annabel, idealistická mladá německá právnička, která se specializuje na lidská práva, se rozhodne zachránit Issu před deportací. Brzy pro ni přežití jejího klienta začne být důležitější než její vlastní kariéra – i než bezpečnost. Při pátrání po záhadné Issově minulosti narazí na nevypočitatelného Tommyho Bruea, šedesátiletého potomka zakladatelů a majitelů Brue Frères, upadající anglické banky se sídlem v Hamburku. Annabel, Issa a Brue uzavřou nepravděpodobné spojenectví. Soupeřící špehové z Německa, Anglie a Ameriky mezitím vycítí snadnou kořist ve »válce proti terorismu« a vrhají se na nevinné.
Překlad: Veronika Volhejnová

Světová literatura | cena: 299,- Kč | vázaná s přebalem | 280 stran | 155 x 235 mm

Film v kinech od 4. září 2014. V hlavních rolích Philip Seymour Hoffman a Rachel McAdams.

Podívejte se na trailer k filmu zde:

Foto: Mladá frontaWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353