Eva Prchalová – Hromnice aneb Případ tajemné stopařky

Příběh holčičky s neobvyklým jménem Hromnice obohatí a má pozitivní náboj, který ocení nejen děti, ale i dospělí. Z textu knihy Evy Prchalové Hromnice aneb Případ tajemné stopařky dýchá klid a optimismus a nechybí v něm humor. Rukopis knihy zvítězil v literární soutěži o nejlepší původní českou prózu vyhlášenou nakladatelstvím Albatros v roce 2009. Kniha nyní vychází s barevnými ilustracemi Zuzany Seye a je určená pro čtenáře od sedmi let.


Když bouře přinese do přírody temno a duši svírá úzkost, tak teplý a hřejivý plamínek hromničky tento stav rozptýlí. Hromnička je světlo, které ochraňuje dům a odvrací pohromy. V našem příběhu je Hromnice citlivá holčička s vlasy barvy skořice, s modrýma očima a s fantazií bez hranic. Je chytrá, žije s maminkou a tátou a společně prožívají vedle všedních dnů také chvíle zvláštní, sváteční. Často si je hlavní hrdinka sama vybájí. Prožije však také skutečné dobrodružství i strach. Poetické vyprávění o dívčiných snových výpravách se změní v napínavé čtení ve chvíli, kdy se hrdinka rozhodne nejen snít, ale začne skutečně stopovat prvního člověka, kterého potká. Vše šťastně skončí, jak to má v příběhu pro děti být.

O autorce
Eva Prchalová (1974) se narodila v Jihlavě. Dětství ale strávila v Krkonoších, kam její rodiče odešli pracovat na vysokohorskou rekreační chatu. Chtěla se stát profesionální lyžařkou, posléze zdravotní sestrou a ještě později herečkou. Vystudovala činoherní herectví na JAMU v Brně. Její hledání se završilo v psaní, protože zjistila, že nejlépe se jí žije ve světě vlastní fantazie. Píše divadelní hry, povídky a příběhy pro děti. V loňském roce získala Cenu Alfréda Radoka za dramatický text Závrať. Má dva syny.

Foto: Nakladatelství Albatros


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353