Eva Bernatová – Příručka první pomoci (Pro celou rodinu)

Naučte se, jak zachránit lidský život. Praktická knížka do domácnosti i na cesty pro celou rodinu. Krok za krokem, přehledně, stručně a systematicky s pomocí názorných ilustrací uvádí laiky do situací, v nichž se mohou nečekaně ocitnout oni nebo lidé z jejich okolí a které budou vyžadovat, aby uměli poskytnout první pomoc.


Knížka představuje základní postupy a nejdůležitější kroky jak v případech, kdy je bezprostředně ohrožen lidský život, tak i při méně nebezpečných zraněních, kdy včasný a správný zásah může předejít mnoha pozdějším komplikacím. Poradí, kdy se má nejprve zavolat záchranka a co je třeba udělat do chvíle, než přijede, kdy se můžeme záchrany života nejprve ujmout sami, kdy můžeme postiženého dopravit k lékaři a kdy je bezpečnější svěřit jeho transport profesionálům. Jejím hlavním cílem je, aby laici nebáli poskytnout první pomoc, aby získali jistotu a nepoddávali se panice, pokud se stanou svědky nebezpečných situací.


Knihu pokřtí herec Pavel Kříž v pondělí 24. listopadu 2014 v 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí 41, Praha 1.

Cena: 199,- Kč | vázaná bez přebalu | 128 stran | 120 x 185 mm

Foto: Mladá fronta