Erica Bauermeisterová – Škola milostných chutí

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie pro ženy s nadhledem, kniha Škola milostných chutí. Čarovný román o životě, lásce a chuti jídel, které mohou proměnit i vás. Zkrátka jemná a něžná oslava jídla a přátelství.


Lilian má vášeň pro vaření už od dětství. Tehdy si poprvé uvědomila, že její zájem může být i něčím víc. Vaření je totiž spjato nejen s různými druhy chutí, sama příprava může být zároveň i magií.
Příběh sleduje osudy osmi studentů, kteří chodí pravidelně každé pondělí do Lilianiny restaurace na kurzy vaření. Brzy ale vysvitne, že každý hledá kromě lekcí vaření ještě něco jiného.
Mladá matka Claire bojuje s požadavky své rodiny, italská designérka Antonia se snaží adaptovat na život v Americe, Tom se pokouší vypořádat se smrtí své ženy…
Kolorit kurzů vaření vytváří hlavní postava – šéfkuchařka Lilian, která učí své studenty zvládat přípravu náročných pokrmů. Prostřednictvím chutí a vůní se ale s lidmi děje něco zvláštního. Brzy zjišťují, že díky způsobům přípravy jídel se dozvídají cosi nového i sami o sobě a světě kolem nich.
O úspěchu knihy vypovídá i skutečnost, že byla přeložena již do devatenácti jazyků.

V nakladatelství Jota také vyšlo
Martin Suter – Kuchař
Jedna z nejtajemnějších učebnic kuchařského umění! Krom toho je politicky současná, exotická, erotická i krimi… Součástí knihy je i sbírka receptů, s nimiž vyzkoušíte účinky jeho Love Food na vlastní kůži. Kniha se hned po vydání stala ve všech německy mluvících zemích ohromným bestselerem, během dvou měsíců se prodalo rekordních 250 000 výtisků.

Foto: Jota


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353