Dostaňte se do hlavy Christiana Greye a poznejte Padesát odstínů šedi jeho očima

Nejočekávanější kniha tohoto roku, erotický román Grey, vychází už tuto středu 10. února, čtyři dny před svátkem svatého Valentýna. Celosvětový fenomén nejúspěšnější knižní série posledních let Padesát odstínů pokračuje a román Grey trhá opět rekordy v prodejnosti jak v USA, tak ve Velké Británii. Nakladatelství XYZ očekává enormní zájem čtenářů i v Česku a knihu tiskne v nadstandardním nákladu přes 100 000 kusů. Miliony čtenářů a čtenářek mají nyní možnost prožít známý příběh Padesát odstínů šedi pohledem komplikovaného a charismatického Christiana Greye.

Grey
Série Padesát odstínů se s více než 125 miliony prodaných knih stala celosvětovým fenoménem. Také román Grey zbořil hranice prodejnosti; v USA a Velké Británii bylo dosud podáno přes 2,5 milionů výtisků. Ve Velké Británii se Grey stal navíc historicky nejrychleji se prodávajícím titulem. Statisícových prodejů dosáhla trilogie i v České republice – Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody se prodalo téměř 600 000 kusů.
„Mimořádnému očekávání a zájmu o novou knihu E L James odpovídá nejen výše prvního nákladu, ale také rozsah marketingové podpory. Ta poprvé v historii našeho nakladatelství zahrnuje také televizní reklamní kampaň,“ doplňuje Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel nakladatelství.
Autorka E L James odhaluje v románu Grey motivace chování a jednání Christiana Greye. Díky jeho tajným touhám a snům se před čtenáři odvíjí známý, ale zároveň i nový milostný příběh, který fascinoval již miliony fanoušků po celém světě a odhalil mnohá partnerská tabu. Ta jsou také červenou nití integrované kampaně s názvem »Dostaň se do jeho hlavy«, která atypickým způsobem představí myšlenky hlavní postavy Christiana Greye. Doslova do hlavy hlavního hrdiny se ženy dostanou od 10. února v OC Letňany prostřednictvím speciální sochařské instalace. Napodobenina hlavy v nadživotní velikosti funguje jako interaktivní portál, uvnitř nejž si ženy mohou vyslechnout Greyovy intimní příběhy. Samy pak mohou vyslovit své touhy a sdílet je se svým parnterem prostřednictvím tabletu a facebookových zpráv. Kampaň připravila agentura Geometry Global.
Nakladatelství XYZ ve spolupráci s knihkupectvím Knihy Dobrovský uspořádá pro nedočkavé fanoušky exkluzivní večerní předprodeje knihy Grey. V knihkupectvích Knihy Dobrovský na Václavském náměstí v Praze a v Joštově ulici v Brně budou knihy v prodeji už 9. února od 21 hodin.

Foto: Albatros Media

1920x1080px_osudy_hvezd