Doreen Virtue mění váš život za zlomek času – Fantom.cz

Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas – častý stesk a také název této knihy, která je opravdu praktickým průvodcem. Již v průběhu samotného čtení se třesete touhou do toho jít. Zkusit to, protože to přece vypadá tak jednoduše.


Všechna ta „kdyby, až, jednoho dne, moc ráda bych, ale…“ jsou jen produktem tlaku našeho okolí, odevzdanosti osudu nebo prosté nevíry v sobě samé. Kořeny mohou být různé, například v dětství. To možná vyžaduje opravdu psychoterapii, ale vnímavý čtenář bude nabuzen do vytváření si volného času na své vlastní sny, sám od sebe.
Volný čas nehledáme, volný čas si vytváříme
Volá na nás z přebalu knihy. Ó, jak odvážné. Namítnou plně zaměstnaní lidé. Ale… jenže ona je to pravda. Bohužel ať to budete probírat horem nebo dolem, nakonec dojdete k tomu, že názor Doreen Virtue je prostě neprůstřelný. Jakkoliv se pokusíte toto obejít, nepovede se to. Proč se tak děje, jak vnímáme čas a jak ho zbůhdarma marníme – to jsou někdy velmi překvapující informace, na kterých se třeba u mě postavila důvěra v celý systém, který tu autorka přednáší.
Preciznost toho všeho je úžasná
A to byla další věc, jež mě přesvědčila, že to může fungovat. Nejen spousta lásky a vštěpování jedinečnosti každého z nás, ale také pochopení pro naše slabosti, pro špatné vzory chování, ve kterých jedeme, protože je to pohodlné, nebo protože se bojíme, co by okolí řeklo na to, kdybychom se změnili. Krůček po krůčku si díky této knize a jednotlivým kapitolám uvědomujete své vlastní já a nacházíte to, po čem volá naše duše. Nikdo tu není jen tak, k ničemu nebo plně pro potřeby druhých. Každý máme své poslání. Stojí za to zkusit se najít. Hněv a apatie na okolnosti, jež nás obestírají, je jen zbytečný žrout energie. Postavme se jim!


Osobní přiznání samotné autorky – ano, jde to!
Dozvíme se tady také více podrobností z jejího zlomového životního zážitku, který ji donutil opustit jen konvenční psychoterapii a dovolit vstoupit andělům i do její praxe. Jenže už se nepovažuje za lékařku, ale za léčitelku. Přesto zážitek přepadení, kterému byla vystavena, je dostatečným důvodem pro její změnu. Jinak by vlastně nebyly žádné její knihy… A to by byla věčná škoda. V mnohých částech se tu autorka vyznává ze své vlastní zkušenosti a potvrzuje její fungování. Někdy je to romantika krásná, například když našla svého životního partnera, někdy jsou to drobnosti – ano, i ona nerada cvičí, ale když už se donutí, je ráda, že tam učinila. Kus práce, jehož zažití trvá až padesát dní… ale stojí za to.
Doreen Virtue, Ph.D. je duchovně zaměřená psychoterapeutka. Napsala už více než 20 bestsellerů a její vykládací karty a knihy jsou inspirací pro miliony čtenářů po celém světě. Doreen se zabývá také emočními souvislostmi nutkavého přejídání a řeší otázky kolem zdravého životního stylu, např. v knihách V zajetí jídla (2012) a Zbavte se svých kil bolesti (2007), kde se zabývá souvislostí mezi zneužíváním, stresem a přejídáním. Knížka Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas, nabízí návod, jak smysluplně hospodařit s časem tak, abychom ho správně rozdělili mezi každodenní povinnosti, a přesto nám ho ještě zbylo dost na plnění snů.

Foto: www.synergiepublishing.com

Zdroj: www.fan-tom.cz