Doreen a Charles Virtue – Indigoví andělé

Tak poprvé se český čtenář setkává s dílem legendární Doreen Virtue a jejího syna. Jen těžko lze uvěřit, jak ten čas letí a ta vílí éterická americká spisovatelka, psycholožka a průvodkyně andělskou říší, má dospělého syna, který hrdě kráčí svým vlastními vyšlapanými cestami. Na této knize a karetní sadě však spojil síly se svou matkou a když už nic jiného, na přebalu krabičky, která k dílu patří, můžete toho krásného mladého muže vidět.


Čekala jsem dílo jiné, převratné!
No… v první chvíli mi na knize i kartách nepřišlo nic tak závratného. Prostě osvědčená andělská tématika a osvědčená Doreen Virtue v roli, ve které z jejího pera mluví spíše andělé, než ona sama. Čekala jsem něco na první pohled jiného! Konvenční psychologie je stažena na minimum a celé to čtivo – neřknu-li karty a obrázky – jsou tak éterické a jemné, že jen odletět. Jenže když jsem s kartami nějakou dobu vykládala a přiložená kniha už začínala jevit známky oslích uší od opotřebování, docházelo mi, jakou stopu v tom všem zanechal právě Charles Virtue.
Sám se narodil jako indigové dítě
A tak přece jen, když se ponoříte do textů i karet hlouběji, objevíte tam něco, co může být čtenářkách Doreen Virtue vzdálenější. Je to nová generace? Takhle bude psát nová generace duchovních spisovatelů? Nebo prostě jen nejsem indigová a tak mi celé to myšlení je poněkud vzdálené, chvílemi i nepříjemné?
Jak poznat indigové lidi? Třeba právě takto!
Na druhou stranu, pokud chce někdo vlézt indigovým lidem pod kůži a zkusit si naplno jejich myšlení, jejich vnímání a jejich životní směr, pak je to jedinečná šance. Díky kartám a vašim vlastním otázkám se vám najednou na stole rozvine svět, o kterém běžná kartářka (lze ji snad nazvat konvenční?) nemá ani tušení. Anebo tušení má, ale stejně je to zážitek, protože to nezažívá denně. Snad bych ani nechtěla, jsem tvor, který je raději nohama na zemi, když už mám občas hlavu v oblacích. Indigoví jsou někdy dosti i nohama v nebi…možná je to právě to, co mi vadí. Najednou pochopíte, proč to mají tyto děti a tito lidé na světě těžké. Proč nerozumí dnešnímu světu. Ale jsou tu opravdu proto, aby ho spasili?
Vyvstane vám mnoho otázek a dostanete i mnoho odpovědí.


„Věřte, že veškerý chaos, který vidíte kolem sebe, má skrytý význam a obsahuje Božský plán. Nastanou-li „těžké časy“, Indigoví lidé mohou mít pocit, že ze světa mizí spravedlnost a všichni se obracejí proti nim. Pokud máte takovýto dojem, vězte, že jste zatím nedospěli na potřebnou duchovní úroveň, abyste své problémy dokázali vidět ve všech souvislostech.
Během dalšího vývoje zjistíte, že to, co se vám dnes zdá zdrcující a nesnesitelné, se s patřičným odstupem jeví jako zcela zanedbatelná překážka. Věřte, že na vás čeká bezpočet doslova kouzelných zážitků. Teprve uvidíte, jak nádherný svět dokáže být.“
Tak jsem v tuto chvíli dostala odpověď na otázku, proč jsem z tohoto společného díla matky a syna poněkud zmatená. Ale jedno, jedno vím jistě – moc ráda bych si z čisté zvídavosti přečetla nějakou knihu napsanou čistě jen Charlesem Virtue…
Probudil ve mně zvědavost.

Zdroj: www.esoterikweb.cz

Foto: www.synergiepublishing.com


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353