D. Abram – Korsika

V Nakladatelství JOTA vychází aktualizace z ediční řady Turistické průvodce: D. Abram – Korsika. Průvodce Korsika patří do početné skupiny světoznámých bedekrů edice Rough Guides, které jsou proslulé svým mimořádným záběrem a rozsahem a současně přesností, aktuálností a také poutavým stylem.


Aktualizované vydání průvodce přináší množství informací o nejznámějších přírodních skvostech tohoto středomořského ostrova, jako jsou Korsický přírodní park, opuštěné pláže, průzračné řeky s hlubokými tůněmi, prastaré lesy majestátních borovic, přírodní rezervace Scandola a mnohé další. Informuje také o malebných korsických městech a vesnicích na pobřeží i ve vnitrozemí.
Neocenitelné praktické rady i pro ty nejnáročnější cestovatele. Podrobné popisy prehistorických lokalit, středověkých památek i napoleonských památek. Přesné, aktuální a podrobné seznamy ubytování a stravování včetně praktických tipů. Zvláštní pozornost je věnována tzv. dálkovým turistickým trasám, které protínají vysoké korsické pohoří i malebný poklidný korsický venkov.
Průvodce ocení zejména cestovatelé, kteří se vydávají na Korsiku na vlastní pěst, ale využijí ho též organizovaní turisté, kteří si díky zajímavým tipům odnesou ze země ještě více zážitků.

brožovaná vazba, 432 stran + 32 stran přílohy, cena: 548,- Kč

Foto: Nakladatelství Jota