Crowley tarot – Fascinující svět Thotova tarotu

Je to možná nejtajemnější tarot ze všech. Snad to je i osobností, která za ním stojí. O Aleisteru Crowleym kolují historky a zvěsti, že by se směle mohl postavit vedle hraběte Drákuly. Možná i to je důvod, proč je tento tarot tak zvláštní, ostrý, svižný, zároveň tak moc zatahující duši člověka do hloubek a vjemů. Dílo překrásné po vizuální stránce je jedna věc. Druhá je pak ta, jakým způsobem na nás působí.

Na každého jinak. Obecně lze říci, že jsou asi lidé, kteří ho mají rádi a mnohdy je jediným stylem karet, které vykládají. A pak jsou lidé, kteří ho nemusí a když mohou, tak ho obejdou.

A není divu.

Není to úplně tarot, který by si k vám přátelsky přisedl a začal s vámi jen tak bez okolků mluvit.

Ovšem také to je tarot, který tu byl na trhu mezi prvními, takže má stále dost příznivců a mnoho lidí se s ním prostě muselo naučit pracovat, protože jiné karty na skladě nebyly. A to je možná dobře, protože pokud chcete tarot kompletně pochopit, doporučuji právě tyto karty.

Mnoho vrstev, mnoho úrovní, mnoho informací

Rozhodně bych doporučila zkoušet stále dokola výklady, které tu jsou v knížce jako modelové. Stále dokola si číst o kartách, a kromě obecných významů zaměřit pozornost na numerologii, planety, energii astrologie, znamení, protože mnohdy řeknou víc než obecný tarotový význam. Tady jsem nejednou měla pocit, že právě z té astrologie vystoupí ta pravá informace, která nemusí mít ani nic moc společného s obecně známým významem té které karty.

Autor knížečky odvedl skvělou práci a je vidět, že k tomuto tarotu tíhne srdcem. Prolnul s tím, co je na obrázcích, co je v kořenech těchto karet a srozumitelnou formou přenesl do slov. Máme tak možnost si všímat detailů na kartách, barev, které po delší době začnou mít jasné významy. Temné, světlé, červené – to jsou karty, které mne zkraje oslovovaly nejvíc. Později jsem si začala všímat struktury karet, detailů, geometrických a propojených tvarů.

A jste tam!

Uprostřed toho zvláštního tarotového světa, který někdy působí jako svět z Alenky v říši divů.

Závěr? Crowley tarot je ideální pro každého, kdo rád nad kartami hloubá. Dalece, široce, hluboce.

S trochou praxe zvládnete jistě i s ním rychlé výklady a přátelské posezení nad kamarádskými papírovými poradci, ale stejně pořád v nich je cosi tajemného, mystického, temného a zvláštního  – něco, co čeká na ty chvíle, kdy budete ještě přístupnější něčemu hlubšímu.

O tarotu:

Thovthův tarot Aleistera Crowleyho je určen všem, kteří hledají radu a pomoc a jsou ochotni naslouchat odpovědím tarotových karet. Autorka se s kartami sžívá natolik, že je doporučuje i pro přátelská setkání, kdy jsou otázky a odpovědi společenskou hrou, kdy ale máme možnost promluvit i pomlčet o svých tématech. A nezapomeňme ocenit dílo Lady Harris, která byla tou, na niž Aleister Crowley dlouho čekal – právě ona vtiskla jeho kartám život, je autorkou malby karet.

 

Foto: www.synergiepublishing.com


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353