Colette Baron-Reid – Tarot dobra

Tak na tohle se vyplatilo počkat! Autorku si pamatuji především jako autorku skvělé knihy Kouzelná mapa a ještě lepších kartiček, které s ní souzní a dávají zvláštními myšlenkovými mapami, intuitivním vedením a vizualizací prostor pro cesty ve vlastním podvědomí. Analyzovat minulost, vizualizovat si budoucnost. Možná to byla jedna z prvních knih na trhu, která se zabývala praktickým cvičením představivosti a uvědomování si spojitostí jak v logických souvislostech, tak i sem tam říznuté intuitivním věděním, které v těch chvílích soustředění, vyplouvalo na povrch.

IMG_20180727_075549

Kouzelná mapa je dodnes knihou, která se dá číst od začátku do konce a opačně a nikdy neomrzí.

Svého času to byla moje oblíbená četba a karty ráda dále používám i na běžnější výklady.

A konečně je tu i tarot!

A tak mne potěšilo, když autorka přišla s klasickým zpracováním tarotu, protože výklad Kouzelnými mapovými kartami jsem často klasickým tarotem doplňovala. A teď jsou tu karty od té samé autorky, báječné…

No, nezklamala. Ani v nejmenším.

Jasné, stručné, v pár větách je řečeno vše. Karty jsou namalované křehce, jemně, zasněně, někdy až mlhavě, že nejsou na první pohled průhledné. Až když se na ně zadíváte, až když proniknete do jemných sotva znatelných obrysů, začnou vydávat svoje poselství. A to mne baví.

Texty jsou ryze typické pro Colette Baron-Reid. Na věci se dívá analyticky, přitom laskavým slovem. Nabízí řešení, snová vám doslova mapičky cestiček, po kterých se můžete vydat nejen dopředu, ale i zpátky do minulosti, abyste něco pochopili. A tím mi je nesmírně sympatická, jsem totiž přesně jako ona. Pro mne jsou to jedny z karet na míru, ačkoliv musím říct, že na ty na první pohled nejasné karty jsem si zvykala déle. Snad trochu škoda, že nejsou naprosto ve stejném stylu jako Karty Kouzelné mapy, ale ono to potom ve výkladu také má své kouzlo. Odlišuje se.

Takže – nejsme zdaleka u konce, tyhle karty čekají na pořádnou praxi!

IMG_20180727_075532

Inspirace pro vás

Máte v hlavě zrovna nějakou otázku? Tak si pojďte vytáhnout jednu kartičku a zároveň náhodně ochutnat text z knížečky. Třeba v tom bude nějaká drobná informace i pro vás!

„Sedmička vody

Představivost, fantazie, umělecké snahy, vlna nadšení pro společné tvoření

Je načase naladit se na nekonečné možnosti čekající na využití a začít si s nimi pohrávat. Vím, že všechno začíná ve světě fantazie, a proto se chopím této příležitosti snít. Dávám zelenou alchymistickému spojení intuice a touhy, která dá vzniknout něčemu novému. Pokud se zbavím strnulosti, přizpůsobím si pravidla a zachovám si pružnost a otevřenost, dokážu ze vzdušných zámků vytvořit zámky na zemi. Omezení a hranice ustupují a vytvářejí prostor pro splněné sny a touhy.“

 IMG_20180803_190054

O autorce:

Colette Baron-Reid je světově uznávanou odbornicí na intuici, moderátorkou televizního pořadu Message from Spirit, motivační řečnicí, autorkou meditačních CD a podnikatelkou. Její díla byly přeloženy do sedmadvaceti jazyků. Autorkou Kouzelné mapy, Karet skryté moudrosti, zakladatelkou a ředitelkou vzdělávacího projektu The Invision Lab, který nabízí poradenství vybraným influencerům a pořádá kurzy pro kouče praktikující její metodiku energetické psychologie. Pochází z Toronta a když zrovna nepracuje nebo nepíše, projíždí se na svém Harleyi po pobřeží… zajímavá žena, že?

Více o ní najdete na: www.colettebaronreid.com

 

Foto: www.synergiepublishing.com