Colette Baron-Reid – Hubnutí pro ty, co si všechno moc berou

S Novým rokem přicházejí předsevzetí. Prostě k sobě patří. Jak se s tím lidé poperou, je již jiná otázka. Určitě vede věta přestat kouřit. Dle mého mezi prvními pěti bude i přání zhubnout. Moc dobře to vím, protože se s tímto problémem také potýkám. Na chvíli jsem stagnovala a teď se opět pouštím do boje s nadbytečnými kilogramy. Na pomoc jsem si vzala tuto knihu.

hubnuti
Určitě se ptáte, jestli stojí za to a jestli mi něco dala. Já vám říkám, že ano. Nikde neexistuje kouzelný prášek, který byste snědli a byli hubenější. Tak to prostě nefunguje. Vždy je za tím práce, pevná vůle a odhodlání. Také je to cesta na dlouhou trať, s tím vším se člověk musí smířit, když se na to dá.
Kniha je hodně o psychologii. Něco jsem již znala, něco bylo pro mě nové a něco bych klidně vynechala. Ale jako celek je to velmi zajímavé a spoustu věcí si při čtení uvědomíte. To také není špatné. Zhodnotit a uvědomit si, kde je chyba. Vždy je zatím schovaný problém, který většinou nechceme řešit. Autorka je o to sympatičtější, že si nadváhou prošla, má také za sebou závislosti na alkoholu a drogách. Může za to traumatizující zážitek, který měla v dospívání. Všechny tyto závislosti se nabalují na lidi, kteří jsou velmi citliví a starosti okolí si berou za své a vše prožívají víc než je zdrávo.
V knize jsou vysvětlena cvičení, která by vás měla usměrnit a uvědomit si, co je opravdu pro vás důležité. Já vám to vysvětlovat nebudu, protože od toho je tato kniha. Jako druhou zajímavou věc, o které jsem vůbec nevěděla a na kterou dává autorka velký důraz, je sůl. Čistá sůl totiž odstraňuje z energetického prostředí toxiny. Takže doporučuje koupel v himálajské soli v určitou hodinu každý den. Vysvětluje proč a jak. Je to pro mě poutavá novinka, kterou budu určitě praktikovat. Koupel doporučuje spojit s meditací.
Samozřejmě dává důraz na jídlo a cvičení. Na cvičení má skvělý pohled. Prostě se hýbejte. Nejlepší je spojení s přírodou, takže procházky. A jídlo bere také rozumně. Navrhuje jídlo bez lepku. O čemž nejsem tak přesvědčena, že by to mohlo, až tak vadit. Omezit ano, ale úplně vyloučit? No, nevím. Věnujete se tu hodně cukru a chemicky upraveným potravinám. Což s ní souhlasím. Vysvětluje, že ke každému jídlu bychom měli přistupovat zodpovědně a uvažovat nad tím, jestli ho opravdu potřebujeme. Takže jíst pravidelně, v klidu a s rozmyslem. Vyhýbejte se „hlučným jídlům“. To jsou jídla, po kterých toužíte, když se cítíte v nepohodě. Např. když jste smutní, máte chuť na cukr a to proto, že někde v povědomí máte uloženo, že jste kdysi pekli s babičkou koláčky a cítili se u toho skvěle.
Rady jsou to jednoduché, ale účinné. V první řadě je důležité mít ráda sama sebe teď, když vypadáte, jak vypadáte a nelíbí se vám to. Uvědomit si svůj postoj. Poté začít na sobě pracovat. Laskavost, cvičení IN-Vizion, sůl a jednoduchost. Tato kniha vám dá vysvětlení, popis a rady. Ne vše mě bavilo, ale ze sedmdesáti procent mi přinesla užitečné informace, kterým věřím, že při jejich dodržování lze zhubnout. Budu držet sobě i vám palce, ať předsevzetí dodržíme a na konci roku jsme o pár kil lehčí. Určitě vám dám za rok vědět.
Na závěr jsem si nechala jedno cvičení a to je modlitba sv. Františka. Autorka nenabádá k víře v Boha, ale v něco duchovního, co nám bude pomáhat a vést.
„Když budete odříkávat tuto klasickou modlitbu, přestanete myslet sami na sebe a svou posedlost dokonalostí a řízením a přesunete své soustředění na zdravé vztahy s ostatními.

Pane, učiň mě nositelem svého pokoje,
abych mohl vnést lásku tam, kde je nenávist,
smíření tam, kde je blud,
jistotu tam, kde je malomyslnost,
světlo tam, kde panuje stín,
radost, kde je smutek.
Pane, učiň, abych toužil více potěšovat,
než být potěšován,
více chápat, než být chápan,
více milovat, než být milován,
neboť když na sebe zapomínáme,
nalezneme se,
když odpouštíme, je nám odpuštěno,
a když umíráme, procitáme do
života věčného.“

Modlitbu bych v této knize nečekala a o to více mě potěšila. Proto jsem ji tu dala.
Je důležité vše brát se zdravým rozumem. Nic se nemá přehánět.

Knihu si můžete zakoupit zde:

http://www.synergiepublishing.com/cs/shop/zdravi-kuchyne/000300_hubnuti-pro-ty-co-si-vsechno-moc-berou.php

Foto: Nakladatelství Synergie

1920x1080px_osudy_hvezd