Chris Greenhalgh – Coco a Igor

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie – Coco a Igor. Beletrizovaný příběh o vášnivém vztahu mezi ikonou módního světa Coco Chanel a slavným hudebním skladatelem Igorem Stravinským. Román o ikoně módního svět a slavném skladateli.


Paříž 1913. Coco Chanel je zamilovaná do bohatého, charismatického Boye Capela, zároveň je však hluboce ponořená do své práce. Ve stejnou dobu se chystá první uvedení Stravinského Svěcení jara. Coco a Igor jsou si v mnohém podobní: ona hodlá osvobodit ženy a zdemokratizovat ženskou módu, on chce nastolit nový hudební vkus. Coco jde na premiéru ve skandálně moderních bílých šatech, baletu se dostane kritických ohlasů, že je příliš avantgardní. Coco je jeho dílem dojatá, Stravinskij se ale s negativními ohlasy nedokáže vyrovnat.
Paříž 1920. Coco je sice již slavná a bohatá, jen velmi těžce překonává nešťastnou smrt své životní lásky. Igora a jeho rodinu připravili bolševici o všechno, chudý Igor nachází exil v Paříži. Coco se s ním seznamuje prostřednictvím ředitele ruského baletu a jejich milostné vzplanutí je okamžité. Přestože má láska mezi Coco a Igorem jen krátké trvání, poznamenává jejich životy na vždy. A jejich osudy se ještě mnohokrát jakoby zázračně protínají… Román je založen na údajné aféře mezi Coco Chanel a Igorem Stravinským.

O autorovi
Chris Greenhalgh (*1963) je anglický básník a prozaik. Dětství strávil v Manchesteru. Studium anglické literatury završil doktorskou prací o postmoderní americké poezii. V současné době žije v Anglii a působí jako učitel na Sevenoaks School. Coco a Igor je jeho prvotinou.
Knižní předloha posloužila autorovi k vytvoření filmového scénáře, podle nějž režisér Jan Kounen natočil film Coco Chanel & Igor Stravinsky. Hlavní role ztvárnili Anna Mouglalisová a Mads Mikkelsen. Poprvé byl promítán na mezinárodním Filmovém festivalu v Cannes roku 2009.

Foto: Jota


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353