Autobiografie Eve Enslerové V těle světa

Autobiografická kniha V těle světa známé autorky bestselleru Monology vaginy vypráví příběh o jejím boji se zákeřnou rakovinou. Tuto originální, stylisticky vybroušenou zpověď postavenou na šokující upřímnosti i nevšedních metaforách vydává nakladatelství Beta.


Memoáry V těle světa jsou plné odvahy, emocí, vytrvalosti, soucitu a velkorysosti. Autorka sdílí svůj životní příběh v podobě této knihy s neznámými lidmi – čtenáři. Těm tak umožnuje poznat nejintimnější stránky svého života, od traumatického dětství, kdy byla zneužívána vlastním otcem, přes neúnavnou snahu zmírnit násilí pácháné na ženách po celém světě až po odvážný boj proti rakovině dělohy.
Enslerová o své nejnovější knížce V těle světa říká: „Text je jako tomograf – bude kroužit kolem a snímat – zachycovat skutečnosti, zkušenosti, myšlenky a vzpomínky, všechno, co se týká mého těla. Jinak než v podobě zachycených snímků ten příběh vypovědět nedokážu. Všechny ty řezy, cévky, chemoterapie, léky, vpichy, vývody, sondy a porty se totiž tradičnímu vyprávění vzpírají.“

O autorce:
Eve Enslerová zasvětila život ženskému tělu a otázkám, jak o něm mluvit, jak ho chránit, jak si ho vážit. Její Monology vaginy byly přeloženy do 48 jazyků a vyšly ve 140 zemích. Stála u zrodu mezinárodního hnutí Den V (V-Day), jehož cílem je ukončit násilí páchané na ženách a dívkách. Hnutí získalo přes 90 milionů dolarů na podporu místních programů a aktivistů a inspirovalo globální kampaň „One Billion Rising“ (Až povstane miliarda) proti sexuálnímu násilí a týrání žen.

O knize:
Dramatička, spisovatelka a aktivistka Eve Enslerová, autorka proslulých Monologů vaginy, propůjčuje svůj hlas ženám celého světa a bere si jejich problémy za své. V dětství ji z vlastního těla vyhnalo sexuální zneužívání ze strany otce a matčina odtažitost. „Protože jsem neobývala svoje tělo ani Zemi, nemohla jsem poznat ani sdílet jejich bolest.“ Z odloučenosti ji ale vytrhly otřesné skutečnosti, s nimiž se setkala v africkém Kongu, kde je znásilňování a násilí vůči ženám na denním pořádku. Krátce nato jí zjistili rakovinu dělohy a měsíce léčby z ní udělaly především tělo – kuchané, probodávané, napichované, snímané. Veškerý odstup byl překonán… Enslerová propojuje svou nemoc s devastací Země, své trpící tělo s trýzněným tělem světa a svou životní sílu s houževnatostí lidstva.
Všechny stránky svého boje zachycuje v originální výpovědi, která je upřímná, intimní, šokující, odvážná, naléhavá a osvobozující.

Vázaná s přebalem, 216 stran, cena: 249,- Kč, přeložila Kateřina Klabanová, žánr: memoáry

Foto: Nakladatelství Beta


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353