Audioknihy NAHLAS! …i audioknihy slaví svůj svátek!

Historicky první česko-slovenský Audioknižní víkend přináší to nejslibnější z podzimních novinek: Nesbø, Verne, Vondruška, Hawkinsová, Christie, Dán, Mankell ad. Už 9. – 11. října 2015 ve více než 150 knihkupectvích v celé ČR a SR.

14 audionovinek a Kateřina Konopásková, Petra Špalková, Jana Stryková, Miloš Čermák, Martin Pilař
Víkend 9. – 11. října 2015 potěší všechny české a slovenské příznivce audioknih. Sedm vydavatelů uvede v pátek 9. října na trh čtrnáct mimořádných novinek v rámci nového projektu Audioknihy NAHLAS!
Vedle sebe se tak představí netrpělivě očekávaný thriller Jo Nesbøho Syn (o týden dříve než tištěná kniha!), Vondruškova dramatizovaná historická detektivka, klasika Verna, belgický genius Agathy Christie ad. Některé novinky budou prezentovat sami interpreti a režiséři během víkendové šňůry autogramiád a workshopů – patří k nim např. herci Petra Špalková, Tereza Bebarová, Jaroslav Plesl, Lucie Pernetová, Jiří Vyorálek, Petr Kubes nebo publicista Miloš Čermák, který načetl vlastní povídky. Do akce se zapojí více než 150 knihkupectví v celé České a Slovenské republice.
„Je to první velká akce zaměřená pouze na audioknihy. Chceme upozornit na tento ve světě moderní a stále oblíbenější způsob ‘čtení‘ a poukázat na spoustu nevyužitého času, který poslech audioknih krásně zpříjemní, ať už jde o řízení auta, sportování, vaření, ale také na jednoduchost a dostupnost v době chytrých telefonů,“ říká o rychle rostoucím počtu příznivců audioknih Martin Pilař z OneHotBook. V projektu Audioknihy NAHLAS! se spojilo šest tuzemských a jeden slovenský vydavatel: AudioStory, Supraphon, OneHotBook, Kristián, Radioservis, Progres Guru a Publixing.

Image1040
Vydavatelé připravili průřez svou nabídkou v několika žánrech. K zaručeným hitům patří mezinárodní bestseller Pauly Hawkinsové Dívka ve vlaku (účinkují Petra Špalková, Tereza Bebarová, Lucie Pernetová). Román je i podle samotných interpretek přímo strhující. „Je to příběh, který vás úplně vtáhne a jeho tok nejde přerušit. Najednou se chytnete, že odháníte dítě, ať vás ještě chvilku nechá“ říká s trochou nadsázky Petra Špalková.
Titulu Dívka ve vlaku se za jediný rok prodalo přes tři milióny kusů, vyjde ve zvukové podobě dokonce o 14 dní dříve než tištěná kniha. O týden dříve než čtenáři dostanou posluchači k dispozici také nový román Jo Nesbøho Syn.
Víkend s audioknihami přinese například díky produkci vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis kromě novinek i klasičtější tituly. „Mezi naše nejúspěšnější audioknihy patří příběhy komisaře Maigreta. Pro nadcházející akci jsme připravili adaptaci románu Julese Verna Patnáctiletý kapitán, ve které exceluje – byť poněkud starší – Kryštof Hádek.“ doplňuje ředitelka Radioservisu Kateřina Konopásková.
Kategorii povídky zastupuje v akci například publicista Miloš Čermák, který se představí jako autor a zároveň interpret audioknihy Valčík na přivítanou. „Texty jsem si při práci nečetl a tak jsem až v nahrávacím studiu objevil nový rozměr, který má mluvené slovo oproti psanému“ líčí Čermák práci na své třetí audioknize.
Výhodou akce je příležitost odnést si domů dvě audioknihy za cenu jedné. Kdo si během audio víkendu pořídí jeden z premiérových titulů, může si k němu vybrat další audioknihu z bonusové nabídky zdarma. Stejnou akční nabídku poskytuje v průběhu akce i portál Audiolibrix.com. Zde se posluchači seznámí s jednoduchým stahováním audioknih, které tak mohou mít ve svých chytrých mobilních přístrojích neustále s sebou.

Martin Pilař (OneHotBook) a herečka Petra Špalková (jedna z interpretek novinky Dívka ve vlaku)
Masivní nástup zažívají audioknihy v posledních zhruba pěti letech díky jednoduchosti stahování poslechu do chytrých telefonů. Za sebou mají dlouhou historii. První mluvená kniha vznikla v roce 1934 a v šedesátých letech už byly četby na gramofonových deskách běžné.

Druhý říjnový víkend zazní NAHLAS! audioknihy:
Jo Nesbø – Syn (OneHotBook), čte Petr Kubes

Jules Verne – Patnáctiletý kapitán (Radioservis), účinkují Kryštof Hádek, Miroslav Táborský, Ljuba Krbová, Jiří Dvořák

Kyril Bonfiglioli – Mortdecai – Záhadný případ s knírem (OneHotBook), čte Lukáš Hlavica

Vlastimil Vondruška – Ulička hanby (AudioStory), účinkují Pavel Rímský, Jaromír Meduna, Simona Postlerová, Marek Holý, Petr Lněnička a další.

Henning Mankell – Usměvavý muž (OneHotBook), čte Jiří Vyorálek

Agatha Christie – Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (Kristián), čte Ladislav Frej

Dominik Dán – Uzol (Publixing), čte Marián Geišberg

Paula Hawkins – Dívka ve vlaku (OneHotBook), účinkují Petra Špalková, Tereza Bebarová, Lucie Pernetová

Lao-C´– Tao Te Ťing (AudioStory), čte Taťáňa Fischerová, Milan Friedl

Jitka Škápíková – Klubíčko veselých pohádek (OneHotBook), účinkují Hynek Čermák, Jana Stryková, Igor Bareš, Jiří Dvořák a další

John Fowles – Sběratel (OneHotBook), účinkují Jaroslav Plesl a Lucie Pernetová

K. Čapek, J. Hašek, J. Neruda, O. Pavel – Nejlepší české povídky (Supraphon), čte Vojta Dyk, Martin Růžek, Jiří Sovák, Radovan Lukavský, Zdeněk Štěpánek

Speciální on-line nabídka pouze na Audiolibrix.com:
Miloš Čermák – Valčík na přivítanou (OneHotBook), čte Miloš Čermák

Radek Harny – Být bohem je lidské (Progres Guru), čte Radek Harny

Bonusové tituly (zákazníci obdrží společně s koupí novinky):
Stieg Larsson – Milenium I. Muži, kteří nenávidí ženy (OneHotBook), čte Martin Stránský

Peter May – Skála (OneHotBook), čte Jiří Dvořák

Tereza Boučková – Šíleně smutné povídky (OneHotBook), čte Tereza Boučková

Lars Kepler – Písečný muž (OneHotBook), čte Pavel Rímský

J. A. Olsen – Žena v kleci (OneHotBook), čte Igor Bareš

Henning Mankell – Vrazi bez tváře (OneHotBook), čte Jiří Vyorálek

Vilma Kadlečková – Mycelium I. – Jantarové oči (OneHotBook), účinkují J. Plesl, J. Stryková, K. Issová a další

Petra Soukupová – Bertík a čmuchadlo (OneHotBook), čte Veronika Kubařová a Matouš Ruml

Francouzská milostná poezie – Byla pastýřka malá (AudioStory), čte Jiří Štěpnička, Jiří Langmajer, Máša Málková

Karel Čapek – Měl jsem psa a kočku (Radioservis), čte Václav Voska

Virginia Woolfová – Deníky (Radioservis), čte Taťjana Medvecká

Eva Hudečková – Sedmihlásek (AudioStory), čte Jitka Molavcová

Alexandra Potter – Není přání jako přání (Kristián), čte Jana Stryková

Rado Ondřejíček – Homo Asapiens (Publixing), čte Mário Zeumer

Scott Jurek – Jedz a behaj (Publixing), čte Pavol Michalka

Leo Babauta – Soustředění (Progres Guru)

Vybrané akce doprovázející Audioknihy NAHLAS! Těšit se vždy můžete na zahajovací přípitek, besedu, autogramiádu a bonusové audioknihy zdarma.

Křest audioknihy Dívka ve vlaku
Knihkupectví Neoluxor, Václavské náměstí, Praha
čtvrtek 8. 10 v 18.30 hodin
Ukázky z bestselleru přečtou interpretky audioknihy – herečky Petra Špalková, Tereza Bebarová a Lucie Pernetová. Na křtu se představí i další novinky (Sběratel Jaroslav Plesl a Syn Petr Kubes). Těšit se můžete na zahajovací přípitek, besedu, autogramiádu a bonusové audioknihy zdarma.

Křest audioknihy Usměvavý muž
Knihkupectví Dobrovský, Joštova 6, Brno
pátek 9. 10. 2015 od 18.00 hod.
Audioknihu představí a pokřtí herec Jiří Vyorálek, režisér Michal Bureš a zakladatel portálu naposlech.cz, recenzent i propagátor audioknih Jakub Horák.

Čtení Petra Kubese z knihy Jo Nesbøho Syn
Český rozhlas Olomouc, Horní náměstí 21, Olomouc
pátek 9. 10. 2015 od 18.00 hod.

Křest audioknihy Jo Nesbøho SYN
Knihkupectví Dobrovský, Galerie Šantovka, Polská 1201/1, Olomouc
sobota 11. 10. 2015 od 15.00 hod.
Očekávanou audioknižní novinku SYN od Jo Nesbøho, která vychází o týden dříve, než tištěná kniha představí a pokřtí její vypravěč Petr Kubes společně s režisérem Michalem Burešem.

Foto: www.audioknihynahlas.cz