Anna Pasternak – Lara

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Biografie: Anna Pasternak – Lara. Skutečný příběh lásky, který inspiroval román Doktor Živago. Doktor Živago si našel miliony čtenářů, ale o příběhu, který stál v pozadí, se toho doposud mnoho nevědělo. Pasternak často opakoval, že Lara skutečně existuje, čímž upozorňoval na svou životní lásku a literární múzu Olgu Ivinskou, s níž se setkal v roce 1946 v literárním časopise, kde pracovala. Jejich vztah vydržel až do konce Pasternakova života.

image005
Olga za oddanou lásku ke svému »Borjovi« tvrdě zaplatila. Stala se figurkou ve vysoké politické hře a kvůli spojení s kontroverzním spisovatelem a jeho dílem byla dvakrát odsouzena k pobytu v sibiřském pracovním táboře. Její život je příběhem plným nepředstavitelného hrdinství, věrnosti, utrpení a osobních ztrát.
Anna Pasternaková čerpá z archivních a rodinných zdrojů a vůbec poprvé odhaluje Olžinu nezastupitelnou roli v Pasternakově životě. Přesvědčivě dokládá, že bez Olgy by Pasternak Doktora Živaga nikdy nedokončil ani nevydal.

Pevná vazba s přebalem
360 + 16 stran přílohy
Cena: 348,- Kč
Originální název: Lara: The Untold Love Story And The Inspiration For Doctor Zhivago
Přeložil: Jan Sládek
Vychází také jako e-kniha

O autorce:
Anna Pasternaková je spisovatelka a novinářka, pravnučka impresionistického malíře Leonida Pasternaka a praneteř spisovatele a nositele Nobelovy ceny Borise Pasternaka. Pravidelně přispívá do časopisů Sunday Times Style, Condé Nast Traveler, Harper´s Bazaar a dalších. Lara je její čtvrtou vydanou knihou. V současnosti žije s manželem a dcerou v anglickém Oxfordshiru.

„V knize je tolik lásky a utrpení, že by to vydalo na dojemný milostný román nebo film.“
Observer
„Fascinující příběh… bez šťastného konce, který postrádá i Pasternakův slavný román, což ale ani jedné z knih neubírá na poutavosti.“
Spectator

Foto: Nakladatelství Jota