Alpy

V nakladatelství Jota vychází aktualizace knihy z ediční řady Turistické průvodce: Alpy. Aktualizované vydání průvodce britské řady Rough Guides po jedné z nejoblíbenějších turistických destinací. Nejrozsáhlejší průvodce napříč celými Alpami, bez nějž se neobejde žádný turista, který tyto nádherné hory navštíví.


Alpy jsou nejvyšším a největším horským systémem Evropy, který zasahuje od Ligurského moře až po údolí Dunaje u Vídně. Jejich geologický vznik zapříčinilo alpínské vrásnění, které mimo jiné vyzdvihlo vrchol Mont Blanc až do nadmořské výšky 4 807 metrů a učinilo z něj nejvyšší bod celé Evropy.
Alpy mají rozlohu přibližně 220 000 km² a v rámci tak obrovského území se dělí na množství horských masívů s nejvyššími vrcholy dosahujícími většinou nad hranici 3 000 metrů nad mořem. V současné době zasahují Alpy do sedmi států, což jsou směrem od západu Francie (Alpes), Itálie (Alpi), Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Německo (Alpen), Rakousko a Slovinsko (Alpe).

brožovaná vazba / 992 + 24 stran / běžná cena 898 Kč

K průvodci získáte navíc elektronický slovník Lingea Lexicon 5 v jazyku dle svého výběru se slevou třicet procent, nebo zdarma elektronický slovník EasyLex 2 angličtina a program pro správu, editaci a publikaci digitálních fotografií Zoner Photo Studio Professional k využívání po dobu devadesát dní zcela zdarma, a slevu deset procent k jeho nákupu.

Foto: Nakladatelství Jota