Podívejte se na ukázku z filmu Skleněný pokoj

Film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019.

Skleněný pokoj - Alexandra Borbély

Vedle hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alström se ve filmu objeví i dva herci, kteří jsou držiteli ocenění pro nejlepší evropské herce – Claes Bang a Alexandra Borbély.

Představitel Viktora Landauera Claes Bang je držitelem Evropské filmové ceny 2017 pro nejlepšího herce za film Čtverec, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes, k jeho dalším rolím patří filmová adaptace světového bestselleru Davida Lagercrantze Dívka v pavoučí síti. Claes Bang nejnověji vytváří titulní roli v minisérii Dracula,  která se právě začíná natáčet pro BBC a Netflix a která bude novou adaptací kultovního románu Brama Stokera.

Skleněný pokoj - Claes Bang

Slovenská rodačka Alexandra Borbély získala Evropskou filmovou cenou pro nejlepší herečku roku 2017 za roli ve filmu O těle a duši, který zvítězil na Berlinale.

Byla to pro mě velká výzva, protože jsem nikdy předtím netočila film cizím jazyce, pouze v slovenštině nebo maďarštině, a pracovat s takovými herci a navíc v »british english« – na to se nedalo říct ne,“ vzpomíná na natáčení Skleněného pokoje Alexandra Borbély. Ve filmu hraje Katu, která zasáhne do manželství Viktora a Liesel. „Mám pro Katu pochopení, protože, když vám o života vstoupí taková velká láska, nemůžete ji obejít,“ dodává herečka.

Skleněný pokoj - Alexandra Borbély a dětští herci

Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovází výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která je umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně od 30. ledna do 11. března.

Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.

Ukázku z filmu najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=3bS02BmsUqE

Trailer s titulky najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=_SfI2aJq0wA

Trailer s dabingem zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Nw4OrxJ37U4

Foto: IN Film / Barbora Jančárová


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353