Na Tři bratry do kin přišlo již přes půl miliónu diváků

Na pohádku Tři bratři Jana a Zdeňka Svěrákových, který byl uveden do kin 14. srpna tohoto roku, přišlo k dnešnímu dni 509.645 diváků. „Mám velkou radost, že se pohádka líbí dětem i dospělým a že z kina odcházejí s úsměvem a někdy i s písničkou na rtech. Nevím, co víc bych si mohl přát,“ řekl režisér Jan Svěrák.

Předchozí Svěrákův film Kuky se vrací vidělo 353.997 diváků a pro srovnání na jiné divácky úspěšné české pohádky z minulých let se přišlo podívat – Peklo s princeznou (2009) 276.644 diváků, Čtyřlístek ve službách krále (2013) 278. 320 diváků, Saxána a Lexikon kouzel (2011) 206.131 diváků, atd.


Pohádku Tři bratři bude Magic Box distribuovat do volného prodeje na Blu-ray od 17. prosince, na formátu DVD pak bude exkluzivně v prodeji pouze v síti prodejen Tesco od 15. prosince. V barrandovských studiích stále probíhá interaktivní formou vernisáž výstavy o vzniku snímku.


Ke Třem bratrům vznikla také interaktivní aplikace. Pomocí aplikace lze  získat všechny informace o filmu, jako trailer k filmu, film o filmu a fotogalerii. Aplikaci je možné stáhnout GooglePlay (systém Android) a AppleStore (systém iOS). V prodeji jsou také v prodeji knihy Příběh filmu Tři bratři, Tři bratři od Zdeňka Svěráka a soundtrack s texty Zdeňka Svěráka a hudbou od Jaroslava Uhlíře a Michala Novinskeho.

Na filmový videoklip Když si tě dívko představím od Tomáše Kluse se můžete podívat zde:

Na trailer k filmu se můžete podívat zde:

Foto: BIOGRAF JAN SVĚRÁK