Kdy jste naposledy vzali psa do biografu? Pět kin chystá dnes speciální »pejskařskou« předpremiéru

Na dnes, středu 9. května, připravila trojice pražských kin Aero, Bio Oko a Světozor spolu s královehradeckým Bio Central a brněnským Univerzitním kinem Scala speciální předpremiéru nového snímku Wese Andersona Psí Ostrov. Ta je určena všem, kteří své čtyřnohé mazlíčky nechtějí nechávat doma a touží s nimi zajít do kina.

Marvin_2018_Isle-of-Dogs_1522034490_1024X640_c_c_0_0

Do našeho kina, spolu s hrstkou ostatních po celé republice, můžete celoročně se psím doprovodem. Jsme totiž dog friendly. To znamená, že pokud pes během projekce neruší ostatní diváky, nemáme s jeho přítomností v sále sebemenší problém. V případě Psího ostrova se přímo vybízí, aby lidé vzali své psí kamarády do kina hromadně,“ říká ředitel pražského Bia Oko David Beránek.

162066079_5f8265

Trojlístek pražských kin i jejich královehradečtí a brněnští kolegové jsou dog friendly prakticky už od samého počátku provozu. „Naši diváci oceňují, že své psí kamarády nemusejí nechávat doma a můžou se bavit spolu s nimi. V případě předpremiéry Psího ostrova jsme se pak rozhodli, vzhledem k očekávanému většímu množství psů v sále, snížit hlasitost snímku. Máme připraveny i misky s vodou a kromě nich každý přítomný pes dostane pamlsek. Deset korun z každé prodané vstupenky pak poputuje na vybraný psí útulek,“ shrnuje za všechna kina Ilona Machová z královehradeckého Bio Central.

M9WC84 RELEASE DATE: March 23, 2018 TITLE: Isle of Dogs STUDIO: Fox Searchlight Pictures DIRECTOR: Wes Anderson PLOT: Set in Japan, Isle of Dogs follows a boy's odyssey in search of his lost dog. STARRING: Voice of Jeff Goldblum, Bill Murray, Bob Balaban, Edward Norton, Bryan Cranston, Koyu Rankin. (Credit Image: © Fox Searchlight Pictures/Entertainment Pictures)

Nejnovější snímek Wese Andersona Psí ostrov se stal hitem letošního Berlinale. Prostřednictvím stop-motion animace vypráví příběh japonského souostroví za dvacet let od letošních dnů. Psí chřipka zde dosáhla epidemických rozměrů, její ohnisko leží ve městě Megasaki. Hrozí, že přeskočí z psích nositelů na člověka. Starosta Kobayashi vyzývá k okamžité karanténě. Tedy k vyhoštění a izolaci všech toulavých i domácích psů. Oficiálním dekretem se psí exilovou kolonií stává nedaleký ostrov sloužící zatím jako skládka odpadků. Stává se z něj Psí ostrov.

Časy předpremiér Psího ostrova v jednotlivých kinech

Aero – 9. 5. v 18 h.

Bio Oko – 9. 5. ve 20.30 h.

Světozor – 9. 5. ve 20.30 h.

Bio Central – 9. 5. v 18 h.

Univerzitní kino Scala – 9. 5. ve 20.30 h.


Podívejte se na trailer zde:

https://www.youtube.com/watch?v=3GxYmR3rzeY

Foto: Cinemart