Básníci pro zrakově a sluchově postižené diváky

Ve čtvrtek 14. dubna se po dvanácti letech na plátna kin vrátili legendární filmoví Básníci pod názvem Jak básníci čekají na zázrak. Tento film je díky podpoře Ministerstva kultury, Centrálního kina a Nadačního fondu Mathilda vybaven pro digitální kina audio popisem pro zrakově postižené a skrytými titulky pro sluchově postižené diváky.

Basnici 2015-09-23 241
Je to první takto vyrobený film, který budou moci hendikepovaní diváci shlédnout ve vybraných kinech, kam bude zpřístupňující technologie dočasně nainstalována. Doufáme, že projekt bude odrazovým můstkem pro rozšíření této technologické novinky do českých kin a rádi bychom vás pozvali na tiskovou konferenci a předvedení technologií, jejichž specifikaci najdete v samostatné příloze, do malého sálu kina Světozor 27. dubna 2016 od 10 hodin.
Technologiemi pro sluchově a zrakově postižené diváky a jejich zavádění do kin se již delší dobu věnuje projekt www.kinoprokazdeho.cz a společně s producentem filmu Miroslavem Šmídmajerem, Nadačním fondem Mathilda a ostatními partnery se podařilo vyrobit první digitální kopii, která je vybavena jak audio popisem pro zrakově postižené diváky, tak skrytými titulky pro sluchově postižené.

Basnici 2015-09-23 134
Kina sice ještě nejsou technologiemi, které postiženým divákům umožňují takto vybavené filmy sledovat vybavena, ale v rámci tohoto projektu máme technologie zapůjčeny a budeme s nimi kina objíždět a představovat jejich možnosti.
Popisnou audio stopu k filmu namluvila Zuzana Stivínová, která už má s tímto typem práce zkušenosti, neboť namlouvala audio popis k některým DVD.

2015_10_04_Basnici_HM_67
Děkujme všem partnerům a lidem, kteří na projektu spolupracovali nebo projekt podpořili a to zejména: Ministerstvo kultury ČR, Miloslav Šmídmajer (Bio Illusion), Petr Vítek (Centrální kino), Zuzana Stivínová , Marek Salaba a Luboš Krapka (Nadační fond Mathilda), Pavel Rejholec, Viktor Ekrt a Markéta Císařová (Soundsquare), Mirek Sochor (UPP), Richard Jejkal (Altei), Ondřej Mayer (MagicLab) a další…

Foto: Bioscop

1920x1080px_osudy_hvezd