Získejte plakát s podpisem Roberta Fulghuma!

Emoce, síla, vášeň. To vše vyzařuje z ohnivých obrazů malířky Willow Bader. Městská divadla pražská a nakladatelství Argo nabídnou jedinečnou příležitost získat reprodukce maleb s vlastnoručním podpisem autorky. V období od 1. do 10. října na portálu Aukro.cz proběhne aukce reprodukcí Willow Bader, které byly vystaveny ve foyer Divadla ABC u příležitosti premiéry inscenace Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Jeden z plakátů podepsal i autor knižní předlohy Robert Fulghum. Výtěžek bude věnován Centru Paraple, jež pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy.


Willow Bader přijela na premiéru společně se svým manželem Robertem Fulghumem., jehož román o argentinském tangu se stal předlohou inscenace. Obrazy Willow Bader knihu ilustrovaly a tvoří také součást dekorace na jevišti Divadla ABC. Výstava proběhla ve spolupráci s nakladatelstvím Argo, které vydalo jako první na světě i jeho druhou knihu věnující se argentinskému tangu Vzpomínky na jedno dobrodružství. V Divadle ABC proběhla autogramiáda těchto knih a i nyní si je mohou návštěvníci divadla před představením zakoupit.
Byla to právě Willow, která přivedla svého muže k argentinskému tangu. Díky lásce k tomuto vášnivému tanci vznikly nejen oblíbené Fulghumovy romány, ale také krásné obrazy a ilustrace, jež Willow maluje speciální technikou enkaustiky.


Enkaustika pochází z antiky, využívá horký včelí vosk, do kterého se přidává barevný pigment. Vosk se pak aplikuje na povrch. „Tahle malba je jako tango – je to vřelé, plnokrevné a smyslné, velmi staré médium. A já si tu techniku přivlastnila coby samouk, naučila jsem se ji používat a skrze ni rozvíjet vlastní techniku, nástroje a styl,“ vysvětluje Willow.


Willow Bader se narodila 16. února 1979 ve srubu na okraji indiánské rezervace na jihovýchodě státu Washington. Studovala na pensylvánské Akademii krásných umění ve Filadelfii, nejstarší umělecké škole Spojených států. Své obrazy vystavuje a prodává v galeriích v Seattlu, v Houstonu, v Palm Desert v Kalifornii, v Tusconu v Arizoně a ve Filadelfii. Techniku enkaustiky využívá osm let a malovat začíná vždy až ve chvíli, kdy má v hlavě přesnou představu o obrázku: „Velmi ráda se zaměřuji na detaily, a prostřednictvím detailu vyprávím nějaký příběh. Jinak by mě to nebavilo.“

Aktuální informace najdete na: www.MestskaDivadlaPrazska.cz/Aukce

O Centru Paraple
Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění v průběhu života a jejich rodinám překonat těžkou životní situaci a najít cestu dál.

Více informací najdete na: http://www.paraple.cz

Foto: Městská divadla pražská


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353