Výprava do mikroskopického světa v DISKu. Alterna promění divadlo ve velký mikroskop

V pátek 15. února se divadlo DISK stane mikroskopem namířeným do nitra lidského těla. Po inscenacích 49 barů a Press paradox uvedou studenti katedry alternativního a loutkového divadla DAMU Viktorie Vášová a Boris Jedinák premiéru díla s názvem Medulla.

medulla_zk

Medulla (latinsky vnitřek) vychází z nejnovějších vědeckých textů popisující lidský mikrobiom jako samostatný orgán nezbytný pro náš život. Inscenace se v prvé řadě snaží najít odpověď na otázku, kdo je vlastně pánem lidského těla. Rozhoduje člověk o svých činech a vnitřních procesech sám, nebo je poháněn desítkami biliónů mikroskopických tvorů?

Odborníci popisují mikrobiom jako vyvážený systém mikroorganismů, který je v neustálém pohybu. Proto i my klademe důraz na fyzično a pohyb,“ dodává režisérka Viktorie Vášová. Celá inscenace je pojata souzněním mezi hereckými akcemi a pohyblivými objekty, které rozehrávají na scéně mikrobiologický život.

medulla_zk2

Mikrobiom si můžeme představit jako krajinu nebo zahradu, kterou svým působením můžeme zušlechťovat, ale i ničit,“ vysvětluje dramaturg Boris Jedinák. Celému konceptu je přizpůsobeno výtvarné řešení Alžběty Vitvarové a Františky Malaskové, které navrhy scénografii vycházející z motivů renesanční zahrady. Inspiraci v tomto období hledaly rovněž při tvorbě stylizovaných kostýmů.

medulla3-page-001

Informace o inscenace:

Autor: Viktorie Vášová a Boris Jedinák

režie: Viktorie Vášová

dramaturgie: Boris Jedinák

scéna / kostýmy: Františka Malasková, Alžběta Vitvarová

hudba: Stanislav Abrahám

pohybová spolupráce: Veronika Knytlová

vedoucí produkce: Martina Náhlíková

produkce: Veronika Schneiderová, Adam Bureš

HRAJÍ STUDENTI KATEDRY ALTERNATIVNÍHO A LOUTKOVÉHO DIVADLA

Martin Belianský, Anita Gregorec, Sebastian Jacques, Edita Valášková

veřejná generální zkouška: 14. 2. 2019 v 11 h.

premiéra: 15. 2. 2019 v 19.30 h. v divadle DISK

nejbližší reprízy: 17. 2. 2019, 25. 2. 2019, 5. 3. 2019, 19. 3. 2019, 27. 3. 2019

Foto: www.divadlodisk.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353