Umění grilovat: Vondra, Rath, Tachecí a Poštulka

Již popáté zve Nová scéna k Interpelacím, scénickým diskuzím na aktuální témata s ekonomem Tomášem Sedláčkem v roli moderátora. Před prázdninovou přestávkou se Interpelace ve speciálním outdoorovém vydání přesouvají ze sálu do uvolněného prostředí Voršilské zahrady. Vstup je opět volný, začínáme ve čtvrtek 23. června v 16 hodin.


Téma je na první pohled poněkud nezvyklé: Umění grilovat. Nepůjde ovšem o rožnění masa, jako spíše o grilování v přeneseném slova smyslu: dostávat protivníka do úzkých, pod tlak, zavalovat ho argumenty, ale i obviněními a invektivami.
„Tak jako pícháme vidličkou do masa, popichujeme se často i mezi sebou. A nejde jen o běžný mediální výslech novinář-politik. Do diskusních pořadů jsou zváni politici a exponované osobnosti se zjevným cílem: předvést dramatický konflikt, navzájem se »grilovat« či »dusit«,“ říká Daniel Přibyl, dramaturg Interpelací
Naše pozvání tentokrát přijaly čtyři osobnosti, které mají s grilováním bohaté zkušenosti, někteří v přeneseném, jiní i v původním významu: ministr Alexandr Vondra, hejtman David Rath, novinářka a moderátorka Barbora Tachecí a známý tuzemský gurmet, spisovatel Vladimír Poštulka.
Neformální prostředí zahrady, která je součástí rozsáhlého konventu sester voršilek, navodí atmosféru zahradní slavnosti. Divadelní kavárna Nona zajistí občerstvení, možná dojde i na grilování. Na druhou stranu se tentokrát budeme muset z technických důvodů obejít bez komentátorů z internetových diskusí, více prostoru tedy dostanou dotazy diváků on-line přenosu na aktualne.cz, které bude Tomáš Sedláček dostávat průběžně vytištěné na papíře.

Interpelace: Umění grilovat
23. 6. 2011 – Voršilská zahrada ve vnitrobloku za Novou scénou ND | 16:00 h.
Vstup je zdarma do naplnění kapacity.
Interpelace najdete i na webu facebooku, twitteru a blogu.

Foto: Národní divadlo


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353