Superstar světového baletu Světlana Zacharova zazáří v Praze!

Světová baletní jednička Světlana Zacharova spolu s předními sólisty a baletními umělci Velkého divadla zazáří v unikátním novém představení s názvem Amore, které bude uvedeno v pondělí 7. května 2018 v Kongresovém paláci v Praze. Na scéně bude Světlana Zacharova zářit vedle takových baletních mistrů Velkého divadla, jakými jsou Michail Lobuchin, Denis Rod’kin nebo její životní partner Denis Savin. Představení je složeno ze tří děl, jejichž hudba, choreografie a nálada jsou zcela odlišné, spojuje je však jediné, a to slovo láska (Amore).

Jack Devant - 3 Strokes-103

Do Prahy přijede světová baletní superstar Světlana Zacharova a spolu s předními sólisty představí nové unikátní představení s názvem Amore, které je výsledkem tvůrčího hledání tří světoznámých choreografů: Jurije Posochova (Balet San Francisco), Patricka de Bana (Vídeňský státní balet) a Marguerity Donlon (choreografky z Irska, pracující v Německu). Nenechte si ujít tuto dech beroucí ojedinělou baletní show v čele se špičkami světového baletu, která se v Praze představí již 7. května 2018.

Zakharova_Francesca_by Roberto Ricci

První dílo Francesca da Rimini, balet Jurije Posochova, je věnováno stejnojmennému symfonickému dílu Čajkovského, pro něhož je inspirací milostný románek z klasiky Dante Alighieriho Božská komedie. Druhé dílo Rain Before It Falls / Dokud nezačalo pršet/ se charakterizuje abstrakcí a mysterií. Jeho choreografem je Patrick de Bana, který zde vystupuje i jako sólista a interpret. Hudební doprovod je zkomponován z barokní Bachovy hudby a moderní elektroniky О. Respighiho a C. Pino Quintany. Třetí dílo Strokes Through the Tails /Tahy přes chvosty not/ spojuje mistrovské umění artistů baletu a hudbu velikého Mozarta s jeho Symfonií č. 40 g-moll. Choreografkou je Marguerita Donlon. Toto život probouzející dílo s sebou nese dobrou náladu a je tím nejlepším zakončením celého večera.

Jack Devant - 3 Strokes-103

Kostýmy pro Strokes Through the Tail a Francesca da Rimini, vytvořené ruským módním designérem Igorem Čapurinem, jsou velmi »lakonické« a symbolické. Své hrdiny mistr odívá jen do bílé a červené. Bílá barva vyjadřuje nevinnost, červená pak lásku a smrt. To vede k tomu, že Láska se stává novým krokem vzhůru pro Světlanu Zacharovovou, která potvrzuje svůj status hvězdy č. 1 světového baletu.

Jack Devant - 1 Francesca-103

Podívejte se na video k představení zde:

POSTER_AMORE_CZ_HORIZONTAL_V2

Foto: www.presscode.cz / Alain Hanel, Roberto Ricci