Škorpík ve studiu s členy Státní opery a Národního divadla

Muzikál Doktor Ox, který bude mít premiéru v Divadle Hybernia již 5. října je dle vyjádření autorů vhodný pro všechny věkové kategorie. Ti, kteří se zúčastnili probíhajících zkoušek, mluvili o úžasné muzice, na kterou se mohou diváci těšit. Symfonický orchestr a finální sbory pod dohledem autora se natáčely v těchto dnech.

3 Kateřina si se sborem i zazpívala _DSC4768

Dobrá hudba, to je základ úspěšnosti dobrého muzikálu. Velmi důležité je, aby měl autor důvěru a volnou ruku od scénáristy a režiséra a měl i dost času na tvorbu. Jenže produkce oslovila Jiřího Škorpíka v únoru, a když má být premiéra již v říjnu, tak to zvládne jen opravdový mistr. Pro autora to byl opravdu tvrdý oříšek. V muzikálu se střídají veškeré styly od balad přes vážná dramatická témata i humorná čísla, folklorní, tango nebo moderní věci.

Autor hudby Jiří Škorpík o vzniku a finalizaci muzikálu nám řekl několik zajímavostí. „Zdeněk Zelenka neměl žádnou konkrétní představu o hudbě, dal mně naprostou tvůrčí svobodu. V muzikálu je šedesát skladeb půlminutových i šestiminutových. Ve studiu »A« v České televizi jsme natáčeli klasický sbor s 25 členy Státní opery a Národního divadla s dirigentem Františkem Štěrbákem. Každou skladbu nazpívali dvakrát, takže vznikl padesátihlasový sbor. To je nádherný zvuk. Hudba se mně tvořila hezky, scénář je napsaný velmi vtipně a se Zdeňkem Zelenkou se mně spolupracuje skvěle,“ přiznává Škorpík

Jiří Škorpík - natáčíme nerušit DSC4934

Muzikálu Doktor Ox je vtipnou parodií na současný svět, který důvěrně známe, inspirovaná povídkou Julese Vernea. V této komedii se střetnou dva myšlenkové světy a přináší s sebou varování před zneužitím vynálezů původně určených k pokroku a snahy ovládnout myšlení lidí.

Foto: Muzikál Doktor Ox


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353