Šestý ročník Letní divadelní školy pro pedagogy v NDM

Ateliér pro děti a mládež při Národním divadle moravskoslezském (NDM) připravuje již šestý ročník Letní divadelní školy pro pedagogy. Horkou novinkou letošního ročníku je spojující linka – jednotné téma: »V hlavní roli: hudba!«

3
Letos už pošesté nabídne Letní divadelní škola (LDŠ) příležitost k setkání a společné tvůrčí práci pedagogů s divadelními režiséry, dramaturgy, tanečníky, lektory a dalšími umělci. I v tomto roce je LDŠ otevřena pro přibližně dvacet pedagogů a studentů pedagogických oborů nejen z Moravskoslezského kraje.
Díky stálému a mimořádnému zájmu bude LDŠ opět dvoudenní a opět nabídne tradiční nocování ve foyeru divadla: „Na programu jsou připraveny bloky pro jednotlivé soubory NDM, otevřené zkoušky, interpretační semináře, praktické workshopy, setkání s umělci i moderované diskuse,“ uvádí divadelní lektorka NDM Tereza Strmisková.

4
Novinkou letošního ročníku je také jednotné téma celého programu: V hlavní roli: hudba! „Hudba jako východisko scénického tance, Shakespeare a hudební divadlo, workshop Orffovy nástroje a boomwhackery v divadelním představení – to je jen malá ochutnávka toho, co na pedagogy v letošním roce čeká,“ dodává divadelní lektorka Radana Otipková.
Další červenou nití dvoudenního inspirativního setkání pedagogů s divadelními umělci a lektory bude vzhledem k významnému čtyřstému výročí úmrtí osobnost Williama Shakespeara.
Dvoudenní seminář proběhne v Divadle Jiřího Myrona i v Divadle Antonína Dvořáka ve dnech 25. a 26. srpna 2016.
LDŠ připravuje NDM s agenturou Educa24 agency.
LDŠ je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Projekt je realizován s podporou Ministerstva kultury ČR, statutárního města Ostrava a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

5

Co připravuje ateliér v nové sezóně?

Podzimní semestr Divadelní školy pro pedagogy 2016
Pokračování celoročního vzdělávacího kurzu pro pedagogy a studenty pedagogických fakult akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Místa jsou ještě volná.
11. 10. Dítě jako problém dramaturgický
1. 12. Hrdinové a spasitelé

Divadelní ateliér pro mládež
Platforma pro pravidelné každotýdenní setkávání a tvorbu mladých divadelních nadšenců pod vedením divadelních lektorů a umělců NDM. Nabíráme nové členy ve věku 14–19 let!

Workshopy k návštěvě divadelního představení vaší třídě přímo na míru!
Chystáte se se svými žáky či studenty na dopolední či večerní představení? Využijte naší nabídky doprovodných workshopů.

Besedy a workshopy s umělci
Pro školy a také jako doprovodný program ke společným návštěvám večerních představení v rámci volnočasového Divadelního ateliéru pro mládež.

Prohlídky divadelního zákulisí
Komentované prohlídky zákulisí obou divadel jsou žádanou a oblíbenou stálicí naší nabídky pro školy.

Pro více informací sledujte www.ndm.cz (sekce Ateliér) a Facebook Ateliéru pro děti a mládež při NDM, nebo pište na: atelier@vasedivadlo.cz.

2 1

Foto: www.ndm.cz / Bobková Michaela


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353