Sborové galakoncerty aneb Nejznámější sborové scény v NDM

Národní divadlo moravskoslezské (NDM) zve na dvě uvedení mimořádného Sborového galakoncertu. Těšte se na provedení nejznámějších sborových scén z českých i světových oper.

6
V hlavní roli vystoupí sbor opery Národního divadla moravskoslezského, včetně jeho stálých externích členů. „Sbor opery Národního divadla moravskoslezského patří ke špičkovým operním sborům, vysoce hodnoceným v celostátním i mezinárodním měřítku, a to i přes poměrně menší personální obsazení oproti operním sborům Národních divadel v Praze a Brně,“ uvádí ředitel NDM Jiří Nekvasil.

5
V podání sboru NDM zazní oceňované romantické sborové scény z oper Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Giuseppa Verdiho, Richarda Wagnera, Georga Bizeta a mnohých dalších.
Na slavnostním galakoncertu bude účinkovat operní sbor Národního divadla moravskoslezského pod vedením svého sbormistra Jurije Galatenka, spoluúčinkují členové Operního studia NDM pod vedením Lenky Živocké a též přední sólisté opery NDM – sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová a basista Martin Gurbaľ. Vše za doprovodu orchestru opery NDM pod taktovkou hudebního ředitele opery Jakuba Kleckera.
Sborové galakoncerty se uskuteční 19. května (18.30 hodin) a 21. května (16 hodin) v Divadle Antonína Dvořáka.

Program
Bedřich Smetana Tajemství (předehra)
Orchestr opery NDM

Bedřich Smetana Čertova stěna – III. dějství: dvojsbor Tiše, kradmo, přepozorně
Sbor a orchestr opery NDM

1

Foto: Národní divadlo moravskoslezské / Petr Hrubeš, Martin Popelář