Předvánoční čas v Národním divadle moravskoslezském

Letošní Vánoce budou ve znamení divadla a Národní divadlo moravskoslezské (NDM) připravilo hned několik možností, jak udělat radost svým blízkým. Nadešel předvánoční čas, který je pro mnohé diváky tradičně spojován s divadlem. Sérii letošních představení se zimní nebo vánoční tematikou odstartoval oblíbený pohádkový muzikál Mrazík. Legendární ruskou pohádku vyprávějící příběh o krásné a pracovité Nastěnce, statečném, ale domýšlivém Ivanovi a jejich velké lásce si oblíbili zejména rodiče s dětmi: „Nádherné představení! Všechny děti v hledišti ani nedutaly a byly okouzlené výpravou,“ sdělila bezprostředně po představení divačka.


Odjakživa je u dětských i dospělých diváků oblíbený také Louskáček, pohádkový balet vyprávějící o kouzlu Vánoc, které proměňuje lidi v pohádkové bytosti, toužící po idylickém dobrodružství. Vše je zde jen sen v krásné sváteční atmosféře Štědrého večera.


Ten nejtradičnější pradávný vánoční příběh se odehraje o dvou adventních nedělích, 15. a 22. prosince, na jevišti Divadla Antonína Dvořáka. Na motivy moravských vánočních her vzniklo scénické vánoční oratorium Pavla Helebranda Jezulátko. Nové hudebně-dramatické dílo, které bude letos uvedeno v premiéře a pouze dvakrát, propojí profesionální a amatérské hudebníky a divadelníky. Představení slibují silný zážitek, a proto jsou již zcela vyprodaná.
Činohra pobaví diváky nejen před Vánocemi, ale zejména na Silvestra. S rokem 2013 se rozloučí prostřednictvím lehkovážné komedie Jak důležité je mít Filipa. „Zpočátku žena odolává mužovu útoku. Nakonec mu brání v ústupu,“ pronesl velikán Oscar Wilde, který napsal tuto konverzační komedii za pouhé tři týdny.


O letošních Vánocích mají příznivci divadla také možnost potěšit své blízké a darovat zážitek – darovat divadlo. Národní divadlo moravskoslezské připravilo speciální Zimní předplatné – dárek, na který se jen tak nezapomene!

Foto: Národní divadlo moravskoslezské


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353