Pohádková show Tři oříšky pro Popelku přidává jarní termíny představení

Představení pohádkové show Tři oříšky pro Popelku v Kongresovém centru v Praze již shlédlo od nedávné premiéry v říjnu bezmála 20 tisíc diváků a zájem o tento jevištní »remake« slavné pohádky jak se zdá, nepolevuje. Producenti proto přidávají další termíny představení na únor a březen 2019.

Komarek, Duricova

Letos je to právě 45 let od premiéry tohoto již legendárního filmu (16. 11. 1973) režiséra Václava Vorlíčka a na prosinec také připadá výročí nedožitých 80 let hudebního skladatele Karla Svobody, autora ústřední melodie písně Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, s textem Jiřího Štaidla, kterou nazpíval Karel Gott. Druhou z těchto známých písní K.Svobody – Tři oříšky, s textem Vladimíra Kočandrle vydávají producenti pohádkové show jako soundtrack v podání Nikoly Ďuricové, která roli Popelky na jevišti ztvárňuje, právě k tomuto výročí. Soundtrack nahrál orchestr představení pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase.

K přidaným jarním termínům představení dodává šéf produkční Tom Robin: „Zájem o naší inscenaci pohádky Tři oříšky pro Popelku nás velmi těší a rádi další představení přidáme. Sice jsme s dalším uváděním moc nepočítali a není úplně lehké dát dohromady termíny herců na další sérii představení, ale máme výhodu 3 alternací, takže se podařilo i na jaro 2019 připravit obsazení tak, aby diváci vždy viděli kvalitní sestavu vynikajících hereček a herců.“

Nyvltova, Zilkova2

V pohádkové show Tři oříšky pro Popelku v rolích alternují:

Popelka – Nikola Ďuricová / Kateřina Klausová / Sabina Rojková

Princ – David Gránský / Karel Heřmánek jr. / Štěpán Komárek / Milan Peroutka

Král – Pavel Trávníček / Oldřich Kříž / Jan Rosák

Královna – Mahulena Bočanová / Dana Morávková / Dagmar Zázvůrková

Macecha – Jitka Sedláčková / Jana Švandová / Veronika Žilková

Sestra Dora – Kamila Nývltová / Kateřina Sedláková / Anna Slováčková

Vincek – Karel Heřmánek st. / Václav Vydra / Vlastimil Zavřel

Preceptor – Vít Levinský / Milan Šteindler

Vítek – Lukáš Adam / Martin Kraus / Vít Levinský

Kamil – Lukáš Kofroň / Jindřich Žampa

KOmarek, Duriova7

Pohádku doprovází živých orchestr a nechybí ani notoricky známé skladby a písně Karla Svobody. Celá show byla doplněna dalšími písněmi z původní německé jevištní inscenace od autorů Joshuy Stoltena a Natalie Schulz. České texty k těmto písním napsal autor mnoha písňových textů k nejslavnějším muzikálům, které se u nás hrály a hrají Adam Novák.

 

Nově přidané termíny představení jsou:

od 1. února do 31. března 2019 vždy pátky od 18 hodin, soboty ve 14 a 18 hodin a neděle od 14 hodin.

Pohádkovou show Tři oříšky pro Popelku tak čeká ještě 41 představení.

Foto: Nogup agency