Ostatní světy odhalily kostýmy

V Divadle ABC zkouší režisér Radovan Lipus hru Ostatní světy, která bude mít premiéru v sobotu 9. června. Hra s detektivní zápletkou, okořeněná humorem, konfrontuje svět minulosti s tím současným prostřednictvím ženských osudů. Příběh viktoriánských žen, jejichž životy ničila podřízenost, závislost a ortodoxní lpění na rodině, a které tolik bojovaly za svobodu a rovnoprávnost, se střetává s těmi, které to s rovnoprávností a svobodou přehnaly tak dokonale, že ztratily úplně schopnost žít v páru…


Tento týden proběhla první kostýmová zkouška. Ostatní světy nabízí výrazné herecké příležitosti především pro ženskou část souboru Městských divadel pražských. Na jevišti se potkávají všechny generace hereček. Rádi bychom Vám krátce představili zástupkyni té nejmladší Henrietu Hornáčkovou, která má v Ostatních světech roli Agnes.
Henrieta Hornáčková (1984) se v červnu loňského roku přihlásila spolu s dalšími více než 260 uchazeči do konkurzu Městských divadel pražských na herecká místa v uměleckém souboru a uspěla. Od září se stane členkou hereckého souboru, ale již nyní ji uvidíte v červnové premiéře v Divadle ABC.
Henrieta Hornáčková pochází z Trnavy. Vystudovala DAMU, obor činoherní herectví a zároveň i Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové. Poté byla členkou činohry Národního divadla Brno, kde nastudovala řadu rolí. Henrieta Hornáčková hostuje např. v Divadle pod Palmovkou, Divadle v Celetné, A-Studiu Rubín a jinde. Mohli jste ji vidět také na televizní obrazovce, mj. ve filmu Žralok v hlavě nebo v seriálech Ulice a Dokonalý svět. Kromě herectví se věnuje i tanci a taneční choreografii.

Kate Atkinsonová
Ostatní světy
Hra o touze po lásce, o osamělosti a svobodě, které mohou být požehnáním stejně jako prokletím.

Režie: Radovan Lipus
Překlad: Dana Vlčková
Dramaturg: Věra Mašková
Scéna: David Bazika
Kostýmy: Tomáš Kypta
Hudba: Pavel Hellebrand

Hrají: Evellyn Pacoláková, Dana Batulková, Dana Syslová, Stanislava Jachnická, Veronika Gajerová, Radka Fidlerová, Daniela Choděrová, Henrieta Hornáčková, Lukáš Jurek, Luboš Veselý a Petr Klimeš.

Premiéra 9. června 2012 v Divadle ABC

Foto: Městská divadla pražská / Alena Hrbková


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353