Nová inscenace Panoptikum Lenky Vagnerové v divadle Komedie

Oceňovaný taneční soubor Lenka Vagnerová & Company připravuje další premiéru. Nová inscenace Panoptikum ze světa lidských kuriozit přináší podivná stvoření, neuvěřitelná kouzla a samozřejmě tanec. Prvního uvedení se dočká 7. prosince v divadle Komedie.

Přehlídky lidských kuriozit známé jako panoptika, obludária nebo freak show dosáhly svého vrcholu v 19. století. Existují o nich četné faktografické záznamy, reflexe v dobovém tisku, množství románů i filmů. Jak se ale tyto »lidské zvláštnosti«, často předváděné v klecích nebo na řetězu, cítili? Právě tuto otázku si položila choreografka, režisérka a zakladatelka tanečního souboru Lenka Vagnerová. Inscenace sice hledá inspiraci v historickém fenoménu, ale předkládá témata, k nimž snadno nalezneme paralely i v současnosti. Ptáme se, co všechno jsme ochotni prodat a za jakou cenu. Co se stane, když už účinkující není předmětem výnosného podnikání a je třeba se jej zbavit? Nesnažíme se nabídnout jednoduché, černobílé odpovědi,“ uvedla Vagnerová.

Soubor je známý progresivními autorskými incenacemi s prvky fyzického, loutkového i činoherního divadla. Nejinak tomu je i v tomto případě. Základním stavebním kamenem této inscenace je nejenom tanec, herectví a fyzická akce, ale důležitou část část divadelního celku tvoří I hudba a vizuální stránka. Pracujeme se scénografií, rekvizitami, světelným designem a spoustou kostýmů,“ uzavřela Lenka Vagnerová.

Lenka Vagnerová & Company je od října 2018 rezidentem Městských divadel pražských, resp. divadla Komedie. Uvedení Panoptika bude druhou premiérou souboru na této scéně, první bylo v listopadu 2018 mimodrama Než vše začalo… v režii Lionela Ménarda.

Lenka Vagnerová & Company v koprodukci s MDP

Panoptikum

Choreografie a režie: Lenka Vagnerová

Hudba: Ivan Acher

Scénografie a kostýmy: Jakub Kopecký

Dramaturg iluzí: Jiří Marek

Producent: Lenka Vagnerová & Company

Účinkují: Andrea Opavská, Monika Částková, Zuzana Veselá, Michaela Kadlčíková, Patrik Čermák, Michal Heriban, Filip Martinský

Premiéra: 7. prosince 2019 v Divadle Komedie

Nejbližší reprízy: 18. 12. 2019, 27., 28. 1. 2020

Foto: Divadlo Komedie


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353