Nová hudební crazy komedie Svatba (ne)bude

Vzniká první svatební muzikál v Česku! Právě teď se totiž zkouší nová hudební crazy komedie Svatba (ne)bude. Do svátečních šatů už se pomalu soukají Martin Zounar, Bořek Slezáček, Richard Tesařík, Šárka Marková, Jiří Zonyga a další. Svatebky obléká hvězda seriálu Doktoři z Počátků Michaela Sejnová. A své »ano« řekne poprvé Petrovi Poláčkovi už na premiéře v září. Na svatební cestu se pak všichni rozjedou po celé republice.


A bude hodně veselo. Roli otce dospělého syna si vůbec poprvé v životě vyzkouší Miroslav Hrabě. „Roli tatínka jsem přijal rád, protože rád hraji role, které jsou od mého života diametrálně odlišné,“ těší se na svoji otcovskou úlohu Hrabě.


A co na to nevěsta Michaela Sejnová? Ta má velkou obavu o to, aby jí muzikálová svatba nepřekazila soukromé plány. „Role nevěsty Pavlínky se mi zkouší sice moc hezky, ale doufám, že si tím nepokazím svou svatbu, protože se říká, že pokud si někdo před svatbou vleze do svatebních šatů, tak je to pak prokleté, a že se nevdá, tak věřím, že mě se to týkat nebude a jednou se budu opravdu vdávat,“ netají se herečka.


Také ženichova muzikálová maminka Šárka Marková na vlastní svatbu teprve čeká. „Pokud si mě někdo vezme, asi to bude překvapení nejen pro mě. Nikdy jsem nebyla svatební plánovač a na rozdíl od ostatních holčiček jsem o svatbě ani nikdy moc nesnila. Takže uvidíme, co přijde,“ tvrdí Šárka.


To ženich Jakub, František Pytloun, který v roli střídá Petra Poláčka, má se svatbou jako jediný bohaté zkušenosti. Ženil se vloni, jeho manželka Gergana si tak bude muset zvyknout, že těch svatebních slibů rozdá na podzim ještě několik. „Role ženicha Jakuba se mi hraje moc dobře, jelikož jsem si tuto roli vyzkoušel již minulý rok i mimo jeviště, na vlastní kůži. A mám pocit, že na tu jevištní se těším stejně tak, jako jsem se nemohl dočkat té skutečné. Je tam opravdu spousta vtipných momentů.“


Nová hudební crazy komedie režiséra Jiřího S. Richtera a autorů Tomáše Berana, Jaroslava Kleina, Jana Tenkráta a Františka Pytlouna glosuje dění kolem jedné takové (ne)normální veselky, kdy každý má svá speciální přání a představy. Co teprve, když jsou mladí snoubenci poněkud svérázní. Pak si všichni v duchu říkají, že by snad bylo lepší se »nebrat«…a do toho se »naši mladí« skutečně ozvou, že svatba nebude… Jak to dopadne? Bude?

Obsazení:
Vypravěč: Martin Zounar / Miroslav Hrabě / Jakub Šlégr
George: Jiří Zonyga / Jaroslav Klein
Matka: Šárka Marková / Eva Kleinová
Otec: Miroslav Hrabě / Bořek Slezáček
Jakub: František Pytloun / Petr Poláček
Pavlína: Petra Doležalová / Michaela Sejnová
Honzík: Richard Mašata / Jan Bačkovský
Rich: Richard Tesařík / Jakub Šlégr
Mich: Martin Bačkovský / Jaroslav Klein
Růžena: Barbora Rajnišová / Věra Vodičková
Tereza: Kristýna Kleinová / Genny Ciatti

Tvůrci:
Scénář: Jan Tenkrát
Hudba: Tomáš Beran / Jaroslav Klein / František Pytloun
Texty písní: Jaroslav Klein / Jak Tenkrát
Scénografie: Hugo Jozef Čačko
Kostýmy: Gergana Pytlounová
Hudební aranže: Tomáš Beran
Producent: Jaroslav Klein
Režie: Jiří S. Richter

Foto: Michal Škvor