Nechte si poradit na Nové scéně

Baví Vás radit druhým? Necháváte si od jiných poradit? Na co by měl člověk nejvíce myslet, když se chystá někomu něco poradit? A jakou odpovědnost vlastně nesou ti, kteří radí politikům, ministrům a všem, kdo se podílejí na řízení této země? Tyto a další otázky položíme tento čtvrtek 26. května v dalším kole divadelních Interpelací.


„S našimi hosty se pokusíme vytěžit módní téma poradců, analytiků, konzultantů a lobbistů. Zaobírat se budeme fenoménem poradenství od banálních televizních rad až po sofistikované poradenské firmy. Zajímají nás i šedé eminence české politiky stojící ve stínu svých diskutovaných politických patronů a jejich koncepcí. Právě oni mají častokrát vliv na rozhodování ministrů, přitom pracují v anonymitě, bez povinnosti zodpovídat se voličům. S Ladislavem Jaklem a Jindřichem Šídlem se jistě dotkneme kontroverzního prostředí kanceláře současného prezidenta. Magdalena Souček přiblíží práci velké nadnárodní poradenské firmy. S biskupem Václavem Malým téma zobecníme a třeba se i podíváme na církev jako na nejstarší poradenskou nadnárodní firmu na světě,“ dodává dramaturg Nové scény Daniel Přibyl.
Veřejné scénické diskuse , které pořádá Nová scéna ve spolupráci s Aktuálně.cz Interpelace jsou zde již počtvrté. Jako vždy je bude moderovat ekonom s přesahem Tomáš Sedláček a jako vždy bude mít k »interpelování« pozvaných hostů možnost jak publikum v sále, tak diváci u televize nebo laptopu při přímém přenosu na ČT 2 či Aktuálně.cz.
Pozvání k diskusi na téma Umění poradit tentokrát přijal prezidentův tajemník Ladislav Jakl, katolický biskup Václav Malý, Magdalena Souček z poradenské firmy Ernst & Young a komentátor Jindřich Šídlo.

Interpelace: Umění poradit
ČT 26. 5. 2011 – Nová scéna Národního divadla v 16 hodin
Vstup je zdarma do naplnění kapacity sálu.

Foto: Nová scéna


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353