Národní divadlo moravskoslezské nabídne koncertní show z nejlepších z britských muzikálů

Divadelní sezónu v Národním divadle moravskoslezském zahájí soubor opereta/muzikál, a to koncertem s názvem Volá Londýn. V rámci dvouhodinového programu bude divákům nabídnuto to nejlepší z britského muzikálu!

1
„Název jsme si vypůjčili z krátké scénky, jež se odehrává v muzikálu Marguerite. Právě tohle dílo před časem odstartovalo novou éru našeho souboru. Hlavní hrdinové, jazzoví muzikanti, tam poslouchají britský rozhlas a kromě důležitých zpráv je fascinuje také hudba, která plyne z rádia,“ uvádí šéf souboru opereta muzikál Patrick Fridrichovský a dodává: „Náš koncert by měl složit poklonu tomu nejlepšímu ze slavné éry britského muzikálu superlativů. Ten především v 70. a 80. letech minulého století zrodil díla, která i dnes vzbuzují zájem a nadšení diváků na celém světě.“

2
Řada velkých titulů londýnské scény se už objevila, nebo se brzy objeví na jevišti Národního divadla moravskoslezského. Diváci již měli šanci zhlédnout například muzikály autorské dvojice Andrew Lloyd Webber & Tim Rice Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť a Evita, v loňské sezóně pak Lloyd Webberovu velkolepou muzikálovou adaptaci filmu Sunset Boulevard. V letošní sezóně se k velkým inscenacím přidá ostravská premiéra legendární rockové opery Jesus Christ Superstar. Divákům koncertu Volá Londýn můžeme slíbit snad všechny slavné hity, které neodmyslitelně patří ke skladateli Andrewu Lloydu Webberovi.

3
Nezastupitelné místo na londýnském West Endu má také další slavná dvojice. Tandem Alain Boublil & Claude-Michel Schönberg stvořil tituly, které snad nepotřebují žádný komentář: Bídníci, nejhranější muzikál na světě, a také Miss Saigon, dílo jež patří na londýnském West Endu (ale nejen tam) k vůbec nejpopulárnějším. Textaře Alaina Boublila dokonce v roce 2010 hostilo ostravské divadlo, když se s českým inscenačním týmem, za zcela mimořádných okolností, podílel na světové premiéře nové podoby muzikálu Marguerite. Ten napsal společně s proslulým jazzovým klavíristou Michelem Legrandem. Muzikálová Marguerite se v Ostravě stala inscenací, jež vlastně zahájila novou éru ostravského muzikálu tak, jak ji diváci znají dnes.

4
„Repertoár londýnských muzikálů ukrývá skutečných perel, o kterých zatím někdy jen sníme, ale divákům můžeme slíbit, že v programu koncertu Volá Londýn uslyší hodně hitů a plno zajímavých překvapení,“ dodává Patrick Fridrichovský.
V hudebním nastudování Jakuba Žídka, dramaturgii Michaela Prostějovského a v režii Gabriely Petrákové se mohou diváci těšit na orchestr operety/muzikálu a Hanu Fialovou, Martinu Šnytovou, Tomáše Savku, Romana Haroka, Sylvii Holečkovou, Lukáše Vlčka, vokální skupinu 5PAK a další.
Koncertní program Volá Londýn z nejlepších britských muzikálů uvede NDM v této sezóně pouze dvakrát! Premiéra koncertu se uskuteční 30. srpna 2015 v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona, repríza pak 10. září 2015 v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.

vola-londyn-plakat

Foto: Národní divadlo moravskoslezské / Martin Popelář, Radovan Šťastný 

FB_post_chalupari