Monty Pythoni a Lakomá Barka oslaví stovku

Příští týden oslaví Městská divadla pražská hned dvoje kulatiny. 1. října se dočká své sté reprízy Monty Pythonův létající kabaret, jevištní podoba skečů slavné britské komediální skupiny. A hned 2. října oslaví stovku také rozverná pohádka Lakomá Barka. V divadlech ABC a Rokoko to v letošní sezoně nejsou zdaleka poslední kulaté reprízy.


Inscenace Monty Pythonův létající kabaret tvůrčí dvojice Petra Svojtky a Jiřího Janků měla v Divadle Rokoko premiéru v roce 2007 a během let si získala věrné diváky, pro něž se některé skeče staly doslova kultovními. „Spolupracovali jsme i s filmaři, kteří nám pomáhali dělat dotáčky a drobné animace. Jako základ nám sloužily texty, které vyšly knižně ve výborném překladu Petra Palouše. Nesnažili jsme se kopírovat Monty Pythony, ale snažili se domýšlet a rozvíjet,“ popisuje přípravu inscenace Petr Svojtka. Ten musel dokonce nedávno jako režisér zaskočit za nemocného herce v jedné z rolí. 100. reprízu Monty Pythonova létajícího kabaretu můžete vidět 1. října od 19 hodin v Divadle Rokoko.


Ve středu 2. října od 18 hodin se v Divadle ABC odehraje jubilejní 100. repríza Lakomé Barky, známého pohádkového příběhu Jana Wericha pro malé i velké. Jedná se o stou reprízu od doby, kdy se inscenace přenesla z kladenského divadla do Městských divadel pražských. Pohádka o nejlakomějších ze všech lakomých obyvatel vesnice Dejvice okouzluje jedinečným humorem, jazykovým vtipem i moudrostí. Půvabně pranýřuje nechvalně známé lidské vlastnosti, jakými jsou lakota, hamižnost a sobectví.
Další kulaté reprízy, tentokrát padesáté, oslaví 7. listopadu v divadlech ABC a Rokoko inscenace Král Lear a Důkaz.

Foto: Městská divadla pražská


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353