Holky z kalendáře

Něžná a jímavá komedie Holky z kalendáře je o ženách, které jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech. Na počátku byla skutečná událost, která se stala námětem pro film a později i základem úspěšné divadelní hry, která bude mít českou premiéra již v sobotu 19. března 2011 od 19 hodin v Divadle ABC.


Dámy v letech z jednoho venkovského hnízda, kde není příliš bohatý společenský život, se domnívají, že mají své nejlepší časy za sebou. Každá z nich se musí vyrovnávat s nějakou těžkou životní situací – odchodem dítěte, smrtelnou nemocí manžela, krachem živnosti, manželskou nevěrou – a to bez naděje, že jednou bude líp a že ještě za nějakým rohem čeká nový a lepší život.

Nápad nafotit kalendář s akty je bláznivý úlet, který se postupně promění ve velkolepou vzpouru proti osudu, proti stáří, proti životní marnosti. Není tak důležité, že kalendář promění ospalé městečko v metropoli a dámy z farního spolku v mediální celebrity, jako to, že jeho prostřednictvím najdou, ve stínu smrti, znovu ztracenou svobodu, hravost, nová přátelství, nové sny a novou naději.

Tim Firth
Holky z kalendáře
Česká premiéra – 19. 3. 2011 od 19 h. v Divadle ABC

Hrají
Marie – Hana Doulová
Chris – Veronika Gajerová
Annie – Dana Batulková
Cora – Radka Fidlerová
Ruth – Jitka Smutná
Celia – Kateřina Macháčková
Jessie – Lenka Termerová
John Clarke – Jan Vlasák
Lawrence – Pavel Juřica
Brenda Hulse – Luba Skořepová
Rod Harper – Stanislav Lehký
Lady Cravenshire – Jana Drbohlavová
Liam – Zdeněk Vencl
Elaine – Daniela Choděrová

Překlad – Pavel Dominik
Dramaturgie – Věra Mašková
Scéna – Tomáš Moravec
Kostýmy – Michaela Červenková
Hudební spolupráce – Milan Potoček
Režie – Ondřej Zajíc

Foto: Městská divadla pražská / Alena Hrbková


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353