Eva Urbanová jako Emilie Marty ve Věci Makropulos

Na začátek nového roku připravilo Divadlo Antonína Dvořáka tři mimořádná představení! Ve dnech 13., 21. a 26. ledna 2012 od 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka uvede hvězdně obsazenou Janáčkovu operu Věc Makropulos. Roli Emilie Marty vytvoří první dáma české opery Eva Urbanová. Nastuduje ji poprvé ve své kariéře přímo pro Národní divadlo moravskoslezské!


Ke svému hostování v našem divadle říká: „Věc Makropulos je můj druhý janáčkovský projekt v Ostravě. Je zde vynikající ansámbl. Pan dirigent Jindra mne brilantním psychologickým tahem přesvědčil, abych u vás Emilii Marty zpívala, a na spolupráci s ním se moc těším. Doufám, že budu zdravá a vše dobře dopadne.“
V hlavní tenorové roli Alberta Gregora vystoupí Aleš Briscein, stálý host Národního divadla v Praze a řady evropských operních scén (Salcburk, Paříž). V Janáčkově Věci Makropulos letos v létě zpíval na Salzburger Festspiele roli Janka, roli Alberta Gregora studuje poprvé právě pro Národní divadlo moravskoslezské.
Advokáta dr. Kolenatého ztvární (v alternaci s Martinem Gurbaľem) slovenský basista Peter Mikuláš, sólista Slovenského národního divadla, jenž se v této roli před několika lety představil v Metropolitní opeře v New Yorku. V Ostravě hostoval v minulé sezóně v titulní roli Verdiho opery Falstaff.
Roli Barona Jaroslava Pruse nastuduje, opět přímo pro Národní divadlo moravskoslezské, sólista pražského Národního divadla a trojnásobný držitel Ceny Thálie Ivan Kusnjer, který účinkoval na řadě operních scén a koncertních pódiích v Evropě, Americe i na Středním a Dálném východě. Za všechny jmenujme např. milánskou La Scalu, newyorskou Carnegie Hall, Opéra Comique v Paříži, vídeňskou Staatsoper, berlínskou Staatsoper a další. Našemu publiku se již v minulé sezóně představil jako Giorgio Germont ve Verdiho La traviatě.
V dalších rolích vystoupí Jozef Kundlák (Solicitátor Vítek), Agnieszka Bochenek-Osiecka (Kristina), Luciano Mastro (Janek), Václav Morys (Hauk-Šendorf), Jaroslav Kosec (Strojník), Erika Šporerová (Poklízečka) a Michaela Kapustová (Komorná). Orchestr opery Národního divadla moravskoslezského bude řídit hudební ředitel opery NDM Robert Jindra.
Věc Makropulos uvede Divadlo Antonína Dvořáka 13., 21. a 26. ledna 2012 v 18.30 hodin. Koncertní provedení 21. ledna bude vysílat přímým přenosem Český rozhlas 3 – Vltava.

Foto: Divadlo Antonína Dvořáka


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353