Divadlo Rokoko představí nevládní organizaci Světlo pro svět

V úterý 4. března bude večerní produkce v Divadle Rokoko spojena s představením nevládní organizace Světlo pro svět – Light for the World, o. s. Hrát se bude totiž inscenace Molly Sweeney s Danou Batulkovou v hlavní roli, která vypráví příběh slepé dívky a svým tématem tak úzce souvisí s činností, které se tato organizace věnuje.


Světlo pro svět – Light for the World, o. s., se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a na systémovou podporu osob s postižením v rozvojových zemích. Česká pobočka Světlo pro svět směřuje svou pomoc především do třech afrických zemí – Etiopie, Rwandy a Burkina Faso. „Přestože ve více než osmdesáti procentech případů je reálná možnost na záchranu zraku pacientů, trpí tyto země obrovským nedostatkem očních lékařů i dalšího zdravotnického personálu. Naše podpora míří tedy právě tímto směrem. Místní zdravotnictví podporujeme zřizováním klinik na venkově a zkvalitňování odborné péče. Jsem rád, že naše plány můžeme už po sedm let uskutečňovat i díky českým dárcům. Možnost představit naši činnost v rámci divadelního představení považuji za jednu z cest, jak nejen vyjádřit vděčnost našim dárcům za podporu, ale i motivovat další lidi dobré vůle k podpoře naší práce. Vždyť v konkrétních případech nejde o nijak závratné sumy. Pro představu, operace šedého zákalu trvá patnáct minut a přijde v Africe na přibližně osm set korun,“ říká ředitel Světlo pro svět Čestmír Hrdinka.
Možnost podpořit dobrou věc budou mít i návštěvníci divadla, a to nejen 4. března. V kavárně Divadla Rokoko bude dlouhodobě umístěna kasička, díky níž bude moci na činnost organizace přispět každý návštěvník Městských divadel pražských.

Foto: Městská divadla pražská