Divadlo pod Palmovkou chystá premiéru o generaci »singles«

Divadlo pod Palmovkou chystá novou inscenaci v režii Tomáše Svobody. Jedná se o současnou komedii skotského dramatika Daniela C. Jacksona Můj romantický příběh, premiéra proběhne 23. a 24. ledna 2014 ve Vršovickém divadle MANA. Ještě před vánočními svátky, 20. prosince od 11 hodin, proběhne v divadle MANA veřejná zkouška, na které budou moci diváci debatovat s režisérem Tomášem Svobodou a herci.


Komedii Můj romantický příběh napsal mladý skotský autor Daniel C. Jackson částečně na motivy vlastních zážitků a svým námětem je v mnohém typická pro dnešní mladou generaci, která je často nazývána generací »singles«. Hra získala hlavní cenu na prestižním Fringe festivalu v Edinburghu a byla úspěšně uvedena v několika zemích světa. Vtipný, trefný a opravdu ničemu se nevyhýbající příběh jednatřicetiletého Toma a jeho o dva roky starší kolegyně ze zaměstnání Amy, kteří spolu po firemním večírku začnou trochu nečekaně chodit, je vyprávěný nejprve mužem a poté (s náležitě proměněnou optikou) také ženou. Oba pohledy na stejné události se od sebe pochopitelně liší, stejně tak, jako se od sebe odlišují přístupy mužů a žen k lásce a ke vztahům. Společným tématem jsou však v obou případech nedorozumění, citové zážitky z minulosti a neochota či neschopnost být sám sebou.


Vyprávění Toma a Amy je zaobalené do atraktivního komediálního rámce »vztahové grotesky«, ve kterém přes ostré barvy tu a tam probleskávají odstíny černé. Oba hrdinové navíc svůj příběh rozvíjejí do velmi zajímavé roviny prostřednictvím komentářů, které jsou směřovány přímo do publika a divákovi tak vtipně a zábavně ukazují svůj poněkud bizarní »vnitřní život«. Můj romantický příběh je divadelní zpovědí jedné generace a nabízí nejen smích a dojetí, ale klade i otázky, na něž všechny generace hledali, hledají a budou hledat odpovědi – Jak si najít holku, když si myslíte, že jste totální looser? Jak se máte cítit, když jste pohledná žena, je vám třiatřicet a všechny vaše kamarádky jsou již dávno vdané? Jak dostat zástupce opačného pohlaví do postele – a pak v pravou chvíli zase z postele? Jaká metoda je nejlepší, když se chcete vyvléci z možných závazků? Jak proplout životem, aniž by se vás něco skutečně dotklo? A jde to vlastně?

Můj romantický příběh
Hrají: Jan Konečný, Lanka Langová, Barbora Valentová, Jan Vlas, Petra Horváthová a Radek Valenta
Režie Tomáš Svoboda
Překlad Jakub Škorpil
Scéna a kostýmy Anna Forstová
Dramaturgie Ladislav Stýblo

Veřejná zkouška: 20. prosince 2013 v 11 hodin, Vršovické divadlo MANA
Premiéry: 23. a 24. ledna 2014 v 19 hodin, Vršovické divadlo MANA

Foto: www.divadlopodpalmovkou.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353