Večírek pro nedočkavé bude letos na Benátské! ve znamení slovenských kapel

Láska je tu s nami, Ak nie si moja, S nohami na stole, Ukáž tú tvoju ZOO nebo Silný refrén. Málokdo by nedokázal k těmto skladbám doplnit jména zpěváků nebo kapel. Všechny tyto hity a mnohé další letos zazní na festivale Benátská! Letošní Večírek pro nedočkavé, kterým hudební přehlídka každoročně ve čtvrtek začíná, totiž pořadatelé věnují slovenské hudební scéně. Na hlavním festivalovém pódiu se postupně vystřídají Peter Nagy, Vašo Patejdl nebo skupina Horkýže Slíže.

269_benatska_patek
Další slovenské interprety, včetně již avizovaného Paľa Habery a Teamu nově na festivale doplňují i populární No Name. Z českých kapel pořadatelé aktuálně zařazují vystoupení Lenny, Michala Hrůzy, Jelena či kapely Wohnout.
Jubilejní 25. ročník festivalu Benátská! se odehraje od 27. do 30. července opět ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Organizátoři navíc prodlužují výhodnou předvánoční cenu vstupenek až do 20. ledna.
„Pětadvacátý ročník je bilancující i návratem ke kořenům. I z tohoto důvodu bude Večírek pro nedočkavé slovenský. Byl to totiž v historii festivalu nejúspěšnější večírek, a byla by škoda jej nezopakovat. Vašo Patejdl, Peter Nagy i Horkýže Slíže navíc vezou program svých největších hitů,“ říká ředitel Benátské! Pavel Mikez.

147_benatska_patek
To ostatně potvrzuje i Peter Nagy. „Loni jsem absolvoval úspěšné turné The Best of 30 + 1 tour. A něco podobného předvedeme s kapelou i na Benátské! Půjde o rockovou verzi našeho programu, ve kterém zazní všechny hity včetně Aj tak jsme frajeri, Sme svoji nebo Poďme sa zachrániť,“ říká Peter Nagy.
Něco podobného předvedou na festivale o den později i No Name. „Benátská je pro nás speciální záležitostí. Je to fesťák, na kterém jsme si prošli všemi úrovněmi od našich začátků, kdy jsme hráli pro pár stovek ve stanu, až po současné hraní na hlavním pódiu. I proto se na Benátskou vracíme pokaždé s novým programem,“ popisuje zpěvák No Name Igor Timko.

146_benatska_patek
Kromě hudby sázejí pořadatelé tradičně na vysokou kvalitu služeb pro návštěvníky, včetně vynikajících regionálních potravin, festivalové vinárny, doprovodných programů a zázemí areálu. Loni přibyla i několika set metrů dlouhá vodní skluzavka. O tom, že pořadatelé dbají také na čistotu areálu během festivalu, svědčí i to, že v posledních letech pravidelně získávají ocenění »Čistý festival«. Festival je rovněž bezbariérový. Fanoušci oceňují také krásné okolí s výraznou siluetou Ještědu a rozsáhlé možnosti dostupného ubytování v Liberci a okolí. O nádherném prostředí, v němž se festival koná ostatně hovořil i Bryan Adams a v minulém roce je při svém vystoupení ne festivalu ocenil i legendární sir Tom Jones. „Letošní výročí je pro nás velkou výzvou ale i důvodem k oslavě. A uděláme všechno proto, aby je s námi se vším, co k rockovému festivalu patří, mohli oslavit i naši fanoušci,“ dodává ředitel festivalu Pavel Mikez.

Foto: www.benatska.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353